Спеціальні потреби

Хіросіма відзначила 65 роковини атомного бомбардування


Японія відзначила 65 роковини скинення американської атомної бомби на Хіросіму. Особливість цьогорічних традиційних відзначень у тому що в них вперше взяли участь Сполучені Штати та інші впливові ядерні країни.

Церемонія вшанування жертв Хіросіми розпочалась ударами дзвонів, а в небо були випущені голуби.

Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун виступив із промовою разом із іншими учасниками пропам’ятного торжества. Це вперше, що керівник Об’єднаних Націй взяв участь у такій щорічній події в Японії. Пан Гі Мун закликав до очищення світу від ядерної зброї. Подібну заяву він зробив днем раніше у Нагасакі, де була скинута друга американська атомна бомба.

Сполучені Штати у Хіросімі представляв американський посол у Японії Джон Рус, який, однак, не мав промови. Втім посольство США в Токіо оприлюднило заяву, де зазначено, що присутність Руса є «висловом пошани усім жертвам» війни.

Державний секретар США Гілларі Клінтон зазначила днем раніше, що відвідини послом Русом меморіалу жертвам бомбардування у Хіросімі «доречні», бо президент Барак Обама відданий справі звільнення світу від ядерної зброї.

Участь у відзначенні роковин Хіросіми взяли також дипломати з Великобританії і Франції. Церемонія розпочалася точно в той же час, коли 6 серпня 1945 року Сполучені Штати скинули атомну бомбу на Хіросіму від якої загинуло щонайменше 140 000 людей. Друга бомба, скинута на Нагасакі 3 днями пізніше, вбила ще 70 000 японців. 15 серпня Японія беззастережно капітулювала, що знаменувало закінчення Другої світової війни.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG