Спеціальні потреби

Гаїтянські школярі знову повертаються за шкільні парти


Гаїтянські школярі знову повертаються за шкільні парти
Гаїтянські школярі знову повертаються за шкільні парти

О восьмій ранку директор школи Джеймс Поло шикує школярів на ранковій лінійці.

Як і у багатьох інших країнах світу, навчальний день починається з національного гімну та підняття прапора. Однак для учнів школи Джорджа Вашингтона – це перший день навчання з часу, коли майже три місяці тому Порт-о-Пренс зруйнував землетрус.

За словами директора школи, за наказом міністерства освіти Гаїті, перших два тижні навчання вчителі присвятять темі землетрусу:

«Вчителі не лише говоритимуть про землетрус та його наслідки, але й про те, що робити, коли це стихійне лихо трапиться. На Гаїті це може статися у будь-яку мить. Також учні розповідатимуть історії, які вони пережили».

Втім, не усі школи готові відновити навчання. У деяких з них все ще тривають ремонтно-відновлювальні роботи, оскільки нестало будівельних матеріалів, особливо дерева.

У тих же школах, в яких розпочалось навчання, учні і вчителі раді знову бачити одні одних після довгих вимушених канікул.

Директор Філс Даклервіл каже, що міністерство праці не надало жодної допомоги для відбудови. Про відновлення навчання він, як і багато інших навчальних закладів, почув по радіо.

Тисячі дітей ще не скоро повернуться за шкільні парти, і не лише через ремонтні роботи. Багато батьків не мають грошей на шкільну форму та підручники.

Тим часом високопосадовці кажуть, що в країні все ще панує хаос і важко сказати, скільки шкіл готові розпочати навчання і скільки дітей зможуть відвідувати уроки.


  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG