Спеціальні потреби

Мітинг захисників права на зброю у Вашингтоні


У Вашингтоні відбувся мітинг на захист другої поправки до Американської Конституції, якою кожному американцю було надано право володіти зброєю з метою самозахисту. 19-те квітня було обрано тому, що в цей день у 1775 році відбулась битва, з якої почалась революція в Америці. Зараз американське суспільство розколоте на пристрасних прихильників і противників права окремих осіб мати зброю.

Концентрація. Оцінка. Точність. Саме цими словами можна описати пристрасть Роба Вівера до зброї. Він каже:

«Це повна гармонія: коли ти стоїш, витягнувши руку із зброєю. Тільки ти і ціль, і палець спускає курок, і більше нічого не треба!»

Так почувається багато американців. Друга поправка конституції, гарантує американцям право володіти і носити зброю. За задумом батьків американської нації, таким чином люди можуть захищати себе від злочинців, або навіть від уряду, якщо той спробує узурпувати владу. Окремі штати мають власні доповнення до правил посідання зброї.

Роб Вівер, який готовий на все, щоб захистити другу поправку, каже:

«Думаю, що в цій країні може статися революція. Але не для повалення уряду, а, навпаки, щоб повернути уряд до основ конституції».

Багато хто висловлює побоювання, що очолений демократами уряд може внести зміни у другу поправку. Президент Обама не підтримує ідею необмеженого посідання зброї. Тож захисники права на зброю вирішили влаштувати мітинг, щоби не було внесено ніяких законодавчих змін.

Учасники мітингу переконані, що це питання стосується усієї країни. Активіст із штату Пенсильванія Тим Мон наголошує:

«Друга поправка - це не питання білої раси чи бідних жителів провінції. Це всеамериканське питання».

Верна Лонґ, яка прилетіла з іншого кінця Америки - аж із Флориди - щоб взяти участь у мітингу каже:

«Ми просто будемо переобирати і переобирати урядовців, поки вони не усвідомлять, що для нас означає конституція».

Учасники скористались тим, що штат Вірджинія, який межує з Вашингтоном, дозволяє відкрито носити зброю - а територія, де проходив мітинг, як раз і була цією межею - тож зброю всі тримали відкрито.

Між тим прихильники законів щодо обмеження посідання зброї наголошують, що вони не проти другої поправки, але прагнуть регламентувати хто, де і як може носити зброю.

Чад Ремзі із групи «Кампанія запобігання насиллю із застосуванням вогнепальної зброї» пояснює:

«Ми намагаємось не допустити, щоби зброя потрапила в лихі руки. Необхідно, щоби там, де продається зброя, проводилась перевірка покупців. Щоби люди з нестабільною психікою не могли отримати вогнепальну зброю«.

Питання посідання вогнепальної зброї віддавна розділяє американське суспільство, і пристрасті з цього приводу далекі від угамування.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG