Спеціальні потреби

«Зелена картка» взамін за 500 тисяч доларів інвестицій


Соціально-економічний розвиток міста, не залежно від країни, як показує світовий досвід, вимагає залучення інвестиційних ресурсів як вітчизняних, так й іноземних. В умовах глобальної економічної рецесії знайти потенційних інвесторів не так легко. Деякі уряди намагаються заохотити інвестиції вигідними податковими умовами чи низькими процентними ставками. Сполучені Штати, наприклад, в обмін на капіталовкладення пропонують «Зелену картку» – документ, який дає право на постійне перебування і роботу у США. Голова вимога – вкласти щонайменше 500 тисяч доларів в економіку місцевості з високим безробіттям.

За годину їзди на північ від Лос-Анджелеса знаходиться місто Ланкастер. Теплий клімат і мальовнича природа, характерні для цієї високогірної пустелі, роблять цю місцевість надзвичайно привабливою. Але насправді жити тут важко. Найбільша проблема – ніде працювати. Безробіття у місті становить 17%, майже вдвічі більше середнього показника по країні.

«Ми розуміємо, що економічні реалії не дозволяють вітчизняним інвесторам вкладати зараз гроші у Ланкастер, чи будь-де у США», – каже заступник мера Ланкастера Кит Сцзето.

Тому мерія міста дуже розраховує на інвесторів з Китаю. Їх капіталовкладення можуть вирішити проблему безробіття, і не лише зараз. Один з інвесторів Сюй Сін-Пін зацікавлений вкласти 100 мільйонів у придбання комерційної нерухомості, ділянки для спорудження складського приміщення:

«Згодом тут можна створити китайський квартал і пожвавити наш бізнес у Сполучених Штатах».

100-мільйонної інвестиції більш ніж достатньо, аби китайський бізнесмен та його родина отримали візу, що дається закордонним інвесторам і гарантує дозвіл на постійне проживання у США. Умови цієї візи – вкласти не менше півмільйона доларів у районі з високим безробіттям, і створити щонайменше 10 робочих місць протягом двох років. Більшість інвесторів, які отримують цю візу – китайці. Експерти кажуть, що китайці стали дуже заможними і їм по кишені заплатити півмільйона за те, щоб жити у США.

Імміграційна програма для інвесторів була створена американським Конгресом у 1990-му році з метою сприяти економічному зростанню за рахунок коштів іноземців. Програма завжди користувалася попитом, але серед китайців зацікавлення пожвавилося після 2008-го року. Через рецесію 2008-го року у США та економічне піднесення у Китаї чимало інвесторів не дуже стурбовані поверненням своїх інвестицій. Їх більше цікавить «Зелена картка», – кажуть експерти.

«Дехто думає, якщо я отримаю право на постійне проживання у США, я стану відомим у себе на батьківщині. Це свого роду – питання честі», – каже Сюй Сін-Пін.

Особисто для Сюя отримання «Зеленої картки» не є головною метою. Хоча він і погоджується, наявність американського документа йому стане у нагоді. «Зелена картка», каже він, дозволить йому подорожувати у багато країн без візових перешкод.

Завдяки імміграційній програмі для інвесторів у Сполучених Штатах було створено понад 34 тисячі робочих місць. Мерія Ланкастера сподівається, що і їх місто скористається цим успіхом і привабить достатньо іноземних інвесторів для відродження місцевої економіки.

XS
SM
MD
LG