Спеціальні потреби

"Ніхто в Європі не є в безпеці, доки в Європі триває війна" – міністр оборони Польщі


За словами міністра, щоб бути в просторі миру, треба сьогодні підтримувати Україну. Фото для ілюстрації: український військовий на фронті в Донецькій області, серпень 2023 року
За словами міністра, щоб бути в просторі миру, треба сьогодні підтримувати Україну. Фото для ілюстрації: український військовий на фронті в Донецькій області, серпень 2023 року

Заради своєї ж безпеки Європа не має звикати і миритися з війною в Україні, вважає міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш. Про це він заявив під час виступу на конференції сектору оборони та безпеки в Центральній та Східній Європі – Defence24 Days, передає кореспондент Радіо Свобода.

"Ніхто в Європі не є в безпеці, доки в Європі триває війна. Ніхто в Європі не є в безпеці, доки Росія піднімає на найвищий рівень своє озброєння і демонструє таку агресію. Ніколи не можна звикати до війни", – сказав Косіняк-Камиш.

Міністр оборони Польщі наголосив, що ключовою справою Євросоюзу є перехід збройної промисловості в режим "безпосередньої загрози":

"Ми не можемо бути позаду за тими, хто озброюється від ранку до ночі сім днів на тиждень. Мусимо наздогнати або навіть перевищити виробничі потужності "імперії зла". Мусимо це зробити не тільки в Польщі, але в цілій Європі. Збройна промисловість повинна бути фундаментом наступних років роботи ЄС".

За словами міністра, щоб бути в просторі миру, треба сьогодні підтримувати Україну. Він запевнив, що Польща і надалі це робитиме мілітарно і гуманітарно, водночас висловив сподівання на солідарність в економічній співпраці.

"Передаємо (Україні – ред.) своє обладнання, бо розуміємо, що там йде боротьба за безпеку Польщі та Європи і сьогодні альтернативи допомозі для України немає. Але також ми очікуємо партнерства в царині економіки, в економічних відносинах. Солідарність – це двосторонній принцип", – заявив Косіняк-Камиш.

Наприкінці квітня польські протестувальники припинили блокування кордону з Україною для вантажівок. Перед цим прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск закликав польських фермерів припинити блокування кордону з Україною.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG