Спеціальні потреби

МВФ: проблеми в торгівлі із європейськими сусідами не минули для України "безболісно"


Aрхівне фото: протест фермерів поблизу Варшави з вимогою закрити кордон для українського продовольства, 6 березня 2024 року
Aрхівне фото: протест фермерів поблизу Варшави з вимогою закрити кордон для українського продовольства, 6 березня 2024 року

Торговельні суперечки між Києвом та європейськими сусідами вплинули на зростання економіки України та бюджетні надходження, заявляє МВФ.

Європейський союз лібералізував торгівлю з Україною і значно полегшив доступ для українських товарів на свій ринок після початку повномасштабного вторгнення. В березні ЄС подовжив дію сприятливого режиму торгівлі для українських товарів до червня 2025 року.

Однак з листопада 2023 року польські фермери та перевізники декілька разів блокували польсько-український кордон, протестуючи проти українського експорту, що зашкодило торгівлі. У квітні, після саміту Європейської Ради, в польському уряді заявили про неприпустимість блокування кордонів.

Рішення Європи відкрити ринок для України було особливо важливим на тлі блокувань Росією Чорного моря на початку повномасштабної війни, каже директор Європейського департаменту Міжнародного валютного фонду Альфред Кеммер.

"Європейці відкрили свої кордони, що було особливо корисно, коли експортний коридор через Чорне море було заблоковано. Зараз цей коридор здебільшого відкрився, однак є питання на кордоні. Гадаю, рішення для них було знайдено", - каже Кеммер в інтерв'ю Голосу Америки.

Торговельні обмеження з боку сусідів не минули безболісно для України, каже посадовець.

"Ці обмеження вплинули на урядування в Україні, зменшило податкові надходження наприкінці минулого року та на початку цього року і вплинуло на зростання економіки, тому це точно не минуло безболісно, але загалом це залишається каналом експорту для України", - каже Кеммер.

Торгівля з Європою - важливий фактор відновлення української економіки. А для повоєнного відновлення важливо, щоб ті українці, які зараз перебувають в Європі, повернулись, каже Кеммер. Українці здобувають важливі навички в Європі, які стануть необхідними для відновлення України, каже він.

"Мета уряду - забезпечити повернення українців є важливою", - каже Кеммер. - "В Європі українські біженці здобувають досвід, навички, яких вони б не отримали в Україні, тому цей зв'язок з Європою буде сильною стороною, коли вони повернуться. Це може бути великим позитивом для України, але важливо, щоб вони повернулись".

За даними ООН, в Європі зареєстровано майже 6 мільйонів біженців з України.

  • 16x9 Image

    Оксана Бедратенко

    Вебредакторка, журналістка, економічна оглядачка Української служби Голосу Америки. Висвітлюю теми міжнародних санкцій, економіки воєнного часу, світові тенденції на ринках нафти та газу, новини фінансової сфери. Пояснюю просто складні теми міжнародних відносин, економіки США, України та світу, як в розлогих статтях, так і в коротких графічних відео.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG