Спеціальні потреби

ЄС має спрямувати на оборону понад 400 млрд євро коштів фонду, створеного під час ковіду, вважають у Польщі


Міністр оборони та віцепрем'єр-міністр Польщі Владислав Косіняк-Камиш запропонував спрямувати кошти стабілізаційного фонду ЄС на оборонні проєкти
Міністр оборони та віцепрем'єр-міністр Польщі Владислав Косіняк-Камиш запропонував спрямувати кошти стабілізаційного фонду ЄС на оборонні проєкти

Європейський Союз має спрямувати на розбудову військово-промислового комплексу кошти, що залишились у стабілізаційному фонді, передбаченому на відновлення країн після пандемії ковіду. Таку пропозицію на оборонній конференції 5 травня озвучили міністр закордонних справ Польщі та віцепрем'єр-міністр країни.

"Всі невикористані кошти національного плану відновлення треба спрямувати на оборонні проєкти", - сказав міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш під час виступу на конференції сектору оборони та безпеки в Центральній та Східній Європі – Defence24 Days повідомляє Reuters.

Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський у своєму виступі на конференції погодився з цією ідеєю: "Я повністю згідний, що невикористані кошти плану національного відновлення, по всьому ЄС, мають піти на оборону".

ЄС створив фонд обсягом майже 725 мільярдів євро для того, щоб підтримати країни після пандемії ковіду.

В Фонді зараз нараховується близько 422 мільярдів євро, повідомляє Politico. Видання, з посиланням на інформацію від п'яти осіб, вказує, що ЄС обговорює можливість спрямувати ці кошти на розвиток військово-промислового комплексу.

Фонд може надавати дешеві кредити на закупівлю зброї, вказує видання з посиланням на одну із поінформованих осіб. Четверо інших вказали виданню, що фонд може бути використано для ширшої відповіді на російську агресію, зокрема щоб підтримати відбудову України, чи країни Балтійського регіону, які можуть зіткнутись із зростанням вартості позик.

Для того, щоб змінити цільове застосування Фонду, потрібна згода міністрів фінансів країн ЄС, зазначає видання, і вказує на розбіжності в позиціях різних країн.

В статті використано матеріали Reuters.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Розсилка

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG