Спеціальні потреби

Удари України пошкодили 14% потужностей російської нафтопереробки - військова розвідка США


Фото для ілюстрації: нафтопереробний завод Лукойла у Волгограді. В травні завод постраждав від удару дрона. ЗМІ, з посиланням на українських посадовців, повідомили, що удару завдало Головне управління розвідки України
Фото для ілюстрації: нафтопереробний завод Лукойла у Волгограді. В травні завод постраждав від удару дрона. ЗМІ, з посиланням на українських посадовців, повідомили, що удару завдало Головне управління розвідки України

Удари України пошкодили 14% потужностей російських нафтопереробних заводів. Про це генеральний інспектор Пентагону США повідомив у звіті перед Конгресом США, із посиланням на дані американської військової розвідки.

Звіт, опублікований 16 травня, наводить загальний огляд допомоги США Україні та її підзвітності, охоплює перший квартал 2024 року і серед іншого містить розділ про удари України по російських нафтових потужностях.

Щоб зменшити вплив ударів на ціни, Росія в березні заборонила експорт бензину на 6 місяців і почала імпортувати пальне з Казахстану, Білорусі.

Водночас, зазначається у звіті з посиланням на дані розвідки США, удари по російській інфраструктурі не спричинили істотних зривів енергопоставок для російського війська та цивільних, через те, що Росія має значні потужності енергогенерації - треті за величиною в світі - і надлишкові потужності енергомережі.

Росія у відповідь завдала значних ударів по енергетичній інфраструктурі України.

Нафтогазова галузь Росії забезпечує 30% надходжень бюджету для країни і є ключовою для здатності Росії фінансувати війну в Україні, йдеться у звіті.

Автори звіту також повторюють політику уряду США щодо того, що Сполучені Штати не заохочують і не уможливлюють атаки України по території Росії.

Україна подала запит до адміністрації президента США Джо Байдена про допомогу в ударах по Росії, повідомляє американська преса з посиланням на інформацію від посадовців США та України.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG