Спеціальні потреби

В Армії США розповіли, чому американські дрони в Україні не показали очікуваної ефективності 


Заступник міністра армії США Гейб Камарілло зазначив, що досвід України показав, що при укладанні контрактів з виробниками дронів варто враховувати не лише хай-тек можливості літального апарата, а й спроможність дрона вистояти у ворожому середовищі. (AP)
Заступник міністра армії США Гейб Камарілло зазначив, що досвід України показав, що при укладанні контрактів з виробниками дронів варто враховувати не лише хай-тек можливості літального апарата, а й спроможність дрона вистояти у ворожому середовищі. (AP)

Масове використання дронів на війні – це новий тип окопної війни, який США спостерігають на полі бою в Україні, заявив заступник міністра армії США Гейб Камарілло.

Але дрони мають як переваги, так і недоліки, вважає представник Пентагона.

“Масове використання недорогих систем БПЛА обома сторонами [на війні в Україні - ред.] має свої обмеження в такому спірному та перевантаженому пристроями РЕБ середовищі. Обидві сторони долають цю перешкоду шляхом нарощування кількості [дронів]”, – сказав Камарілло під час дискусії у Центрі Нової американської безпеки.

Нещодавно члени Комітету Палати представників із питань збройних сил представили проєкт закону, який передбачає створення Корпусу безпілотників. За повідомленнями спеціалізованої преси, американське командування скептично ставиться до дронів, маючи у своєму розпорядженні більш ефективну та дорожчу зброю.

У посадовця запитали, що робить армія США, аби дрони були достатньо витривалі, але не дуже дорогі.

На це Камарілло відповів, що на полі бою в Україні обидві сторони досягають ефекту завдяки тому, що недорогими пристроями максимально покривають територію бою.

"Думаю, по суті ми бачимо новий тип окопної війни в Україні, з цієї точки зору”, – додав посадовець.

Так Гейб Камарілло прокоментував повідомлення ЗМІ про те, що американські дрони на війни Росії проти України не продемонстрували очікуваної ефективності через потужні російські системи РЕБ.

У квітні американське видання The Wall Street Journal повідомило, що дрони американського виробництва компанії Skydio надто делікатні й не здатні долати російські технології глушіння сигналу GPS. Іноді їм не вдається навіть злетіти, виконати місію чи повернутися.

Засновник компанії Skydio тримає літаючий дрон R1, 2018 рік.
Засновник компанії Skydio тримає літаючий дрон R1, 2018 рік.

Журналісти посилаються на розмови з урядовцями в Україні та США, з представниками оборонної галузі у США та з виробниками американських дронів.

“Загальна репутація кожного класу американських безпілотників в Україні полягає в тому, що вони не працюють так добре, як інші системи”, — сказав виданню генеральний директор Skydio Адам Брай, додавши, що безпілотники його компанії не були дуже успішними на передовій.

Американський виробник дронів пояснив, що не врахував засоби російської радіоелектронної боротьби при розробці безпілотників.

За даними WSJ, українські військові використовують приблизно десять тисяч дронів на місяць, то ж Київ шукає можливості придбати дешевші літальні апарати, зокрема, в Китаї.

Заступник міністра армії США Гейб Камарілло зазначив, що ця ситуація показала американським військовим посадовцям, що при укладанні контрактів з виробниками дронів варто враховувати не лише хай-тек можливості літального апарата, а й спроможність дрона вистояти у ворожому середовищі.

Разом з тим, військовий високопосадовець наголосив, що американська армія, повинна покладатися на низку джерел. "Ми не покладаємось виключно на можливості БПЛА", – додав заступник міністра армії США.

"Дрони – це додаткові спроможності. Ми ніколи не пройдемо повз деякі засоби спостереження чи розвідки з великої дистанції, на які армія продовжує покладатись", – сказав урядовець.

Камарілло додав, що в армії США значну роль продовжують відіграють “кінетичні” (бойові) дії, будь це прямий чи непрямий вогонь в бік противника.

“Я вважаю, ціла низка різних інвестицій у все, що має робити армія, має бути нашим постійним фокусом”, - підсумував Камарілло.

Як повідомляв Голос Америки, Верховний командувач сил НАТО в Європі генерал США Крістофер Каволі запропонував деякі висновки з війни в Україні для США і НАТО.

Серед них – що перемагати потрібно "швидко і потужно", а також необхідно розвивати третій вимір війни, тобто поширене використання дронів на полі бою у повітрі.

  • 16x9 Image

    Ірина Матвійчук

    Журналістка, репортерка, редакторка вебсайту. Цікавлюсь соціальними темами та історією. Для потенційних сюжетів завжди шукаю захопливі історії про українців у США, маловідомі сторінки історії, про неймовірні долі людей та бізнесів. Приєдналася до команди Української служби Голосу Америки у 2014 році. Перед тим працювала в журналі National Geographic та на "Радіо Свобода". Люблю читати книжки, створила у США книжковий клуб Books-R-Us Ukrainian. Із задоволенням подорожую в країни/регіони, які є непопулярними для туристів. Одружена, маю доньку.  

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG