Спеціальні потреби

Польща інвестує $2,5 млрд у зміцнення кордону з Росією та Білоруссю, щоб зробити його “непроникним для ворога”


Жінка з прапором Польщі у Варшаві, 10 травня 2024р. Wojtek Radwanski/AFP
Жінка з прапором Польщі у Варшаві, 10 травня 2024р. Wojtek Radwanski/AFP

Польща інвестує близько 2,5 мільярдів доларів у посилення безпеки та стримування на своєму кордоні з Росією та її союзником Білоруссю, заявив прем’єр-міністр країни Дональд Туск.

Туск виголосив відповідну заяву у виступі перед польськими військами в Кракові з нагоди 80-річчя перемоги союзників у битві під Монте-Кассіно над нацистами під час Другої світової війни.

Туск повідомив, що робота над проєктом Shield-East, який передбачає будівництво військових укріплень, уже почалася. Посадовець наголосив, що Польща “несе додаткову відповідальність за безпеку Європи”, перебуваючи на східному фланзі НАТО та Європейського Союзу.

“Ми прийняли рішення інвестувати в нашу безпеку і, перш за все, в безпечний східний кордон, близько 10 мільярдів злотих, – сказав Туск. – Ми відкриваємо великий проєкт побудови безпечного кордону, включаючи систему укріплень і формування рельєфу, екологічні рішення, які зроблять цей кордон непроникним для потенційного ворога”.

Попередній правий уряд Польщі побудував стіну на кордоні з Білоруссю на суму 400 мільйонів доларів, щоб зупинити масовий потік мігрантів, які почали надходити з цього напрямку у 2021 році, але нинішній проєвропейський уряд каже, що її потрібно зміцнити, нагадує Associated Press.

“Посилення 400 кілометрів кордону з Росією та Білоруссю буде елементом стримування та стратегією відштовхування війни на наших кордонах”, – заявив Туск.

Раніше цього місяця міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш заявляв, що його країна зміцнює металевий бар’єр уздовж свого кордону з Білоруссю “для стримування нелегальної міграції”, а “витрати на ці цілі є найвищими в історії” [Польщі, – ред.]. Косіняк-Камиш додав, що збільшення присутності польських і союзних військових у регіонах поблизу кордону також сприяє посиленню східного кордону НАТО та Європейського Союзу.

Він виступив і за те, щоб Польща побудувала лінію оборонних бункерів, окопів і ровів уздовж кордону.

В статті використано матеріали AFP, AP, Reuters.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG