Спеціальні потреби

Туск скликає нараду, щоб обговорити загрози шпигунства з боку Росії та Білорусі в Польщі


Прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск
Прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск

ВАРШАВА, 7 травня (Reuters) – Прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск скликає на середу засідання Ради секретних служб для обговорення "можливого російського та білоруського впливу на польський владний апарат у попередні роки", – написав він у вівторок на платформі соціальних мереж X у вівторок.

Польща приділяє велику увагу боротьбі зі шпигунством, адже вона є центром західних військових поставок до сусідньої України під час війни з Росією, яка триває вже понад два роки.

У понеділок уряд заявив, що перевіряє, чи був шпигуном польський суддя, який мав доступ до конфіденційної інформації та попросив політичного притулку в Білорусі.

"Ми повинні знати, що служби, в даному випадку білоруські, працювали з особою, яка мала прямий доступ до міністра юстиції... яка мала доступ до різноманітних секретних документів, до яких жодна спецслужба не повинна була мати доступу", - сказав Туск перед засіданням уряду у вівторок.

"Той факт, що стосунки судді (Томаша) Шмідта з білорусами мають довгу історію і що це не питання останніх місяців, має викликати глибоке занепокоєння", - додав він.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG