Спеціальні потреби

"Маємо підтримувати Україну", щоб запобігти більшій війні - Голова демократів в Палаті представників Конгресу США


Лідер демократів в Палаті представників Конгресу США Гакім Джеффріс звинуватив деяких законодавців від Республіканської партії в підтримці пропутінської політики
Лідер демократів в Палаті представників Конгресу США Гакім Джеффріс звинуватив деяких законодавців від Республіканської партії в підтримці пропутінської політики

"У нас немає сумнівів, якщо Володимир Путін досягне успіху в Україні, він не зупиниться", - заявив очільник Демократичної партії в Палаті представників Конгресу США Гакім Джеффріс.

Він закликав США і надалі підтримувати Україну. "Ми не можемо дозволити, щоб Україна впала, бо, якщо це станеться, є значна ймовірність, що Америка муситиме долучитись до конфлікту - не лише грошима, але нашими військовими", - сказав Джеффріс в інтерв'ю програмі "60 хвилин" каналу CBS News 5 травня.

Джеффріс нагадав історію вторгнень Путіна і висловив переконання - Путін хоче відновити Радянський Союз і тому його дії становлять загрозу для НАТО. Законодавець закликав не довіряти словам Путіна, а дивитись на його дії: "Володимир Путін зайшов до Грузії, кажучи, що йдеться лише про Грузію, але він там не зупинився. Потім він зайшов у Крим, але, як виявляється, йшлося не лише про Крим, бо він вдерся на всю територію України. Чи ми повинні вірити з огляду на цю постійну агресію, що якщо ми дозволимо Путіну досягнути успіху в Україні, він зупиниться в Україні? Звичайно, ні".

Джеффріс розкритикував своїх колег-законодавців з Республіканської партії, які голосували проти пакету допомоги Україні. "В Республіканській партії збільшується пропутінська фракція", - сказав він.

Джеффріс нагадав, що існування пропутінської фракції у своїй партії визнають і відомі республіканці, включаючи Майкла Маккола, очільника Комітету з закордонних справ Конгресу, та конгресмена Майка Тернера, голову Комітету з розвідки.

Серед провідних членів такої фракції Джеффріс назвав Марджорі Тейлор-Грін, конгресвумен, яка послідовно виступає проти допомоги Україні.

Джеффріс також розкритикував аргументи проти допомоги Україні, які висунув сенатор-республіканець Джей Ді Венс в статті для The New York Times у квітні. Венс заявляв, що потреби України в солдатах та боєприпасах настільки великі, що ані Україна, ані союзники не здатні це забезпечити. Тому Венс пропонував США говорити з Путіним про завершення війни в Україні. Джеффріс не погодився з оцінками Венса, наголосивши на "стратегічному успіху" ЗСУ у стримуванні російської агресії, а також руйнуванні російського Чорноморського флоту.

Як повідомляв Голос Америки, минулого місяця конгресмен-республіканець Майк Тернер заявив, що “російська пропаганда, на жаль, потрапила до Сполучених Штатів і заразила значну частину моєї партії”.

Так Тернер прокоментував каналу CNN цитату голови комітету Палати представників із закордонних справ республіканця Майкла Маккола, погодившись із його припущенням про вплив російської пропаганди на частину республіканців у Конгресі.

Раніше демократка Ненсі Пелосі, колишня спікерка Палати представників також припускала вплив російської пропаганди на процеси всередині США, зокрема заявила, що потрібне розслідування зв'язків між протестами за припинення вогню та впливом Росії.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG