Спеціальні потреби

Грецькі лідери ведуть переговори про сформування коаліційного уряду


Лідери грецьких політичних партій уже другий з черги день ведуть переговори про сформування коаліційного уряду.

Голова консервативної партії Нова демократія Антоніс Самарас отримав від президента мандат до середи сформувати коаліцію. Очолена Самарасом партія отримала найбільше місць у парламенті.

У понеділок Самарас мав зустріч з лідером соціалістичної партії ПАСОК Евагелосом Венізелосом, який сказав, що коаліція мусить бути сформована до кінця дня у вівторок. ПАСОК вийшла на виборах на третьому місці, але хоче приєднатися до Нової демократії на підтримку міжнародної допомоги для Греції.

До коаліції може приєднатися також Єдина демократична ліва партія. Венізелос уже зустрівся з її лідером в Афінах для розмов, які охарактеризував як позитивні.

Проте до коаліції не хоче ввійти радикальна ліва партія Сиріза, що виступає проти міжнародної фінансової допомоги. Лідер партії Алексіс Цірпас каже, що Греції потрібна сильна опозиція. Він вважає, що історія буде доказом, що міжнародна фінансова допомога та різке скорочення витрат не принесуть Греції добра.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG