Спеціальні потреби

США очікують від ЄС плану виходу з кризи, а від Росії – партнерства у питанні Сирії


Лідери країн Великої двадцятки підводять підсумки дводенного саміту, який проходив у Мексиці. У підсумковій резолюції лідери Європейського Союзу зобов’язались вжити усіх необхідних заходів для забезпечення цілісності і стабільності в регіоні. Вони акцентують увагу на створенні робочих місць та перегляді попереднього плану жорсткої економії і скороченні бюджетних витрат. Серед важливих критики виокремлюють зустріч президентів США та Росії, яка відбулася вперше, відколи Володимир Путін знову очолив країну.

«Я був на багатьох зустрічах із Путіним, дивився багато сюжетів про нього. Це його звичайна поведінка і звичайний вигляд. Я не побачу у цьому нічого екстраординарного».
Майкл Макфол
У конференц-залах розкішного курорту у мексиканському місті Лос-Кабос, лідери найвпливовіших країн світу обговорювали питання глобального значення. Головна тема порядку денного – майбутнє європейської економіки.
Президент США разом із іншими главами держав закликав лідерів ЄС виробити чіткий план подолання боргової кризи у Єврозоні:

«Ми приділили багато уваги питанню Європи. Ми погодились з тим, що зараз усім треба об’єднати зусилля, щоб стабілізувати світову фінансову систему».

Економічний радник Обами – Леял Брейнард – каже, що США сподіваються почути від Європи конкретний план дій уже найближчим часом:

«Ми не очікуємо рішення швидше, аніж відбудеться саміт європейських лідерів наприкінці червня, але ми сподіваємось, що після зустрічі у Лос-Кабос, ЄС матиме чіткий напрямок майбутніх дій».

За словами Брейнард, США сподіваються, що лідери ЄС створять більше проектів, які стимулюватимуть ріст економіки.

Барак Обама провів двосторонню зустріч з канцлером Німеччини Анґелою Меркель, яка розповіла йому про своє бачення виведення європейської економіки з кризи.

Однак чи не найбільше увага експертів була прикута до двогодинної розмови президента США із президентом Росії, Володимиром Путіним. Одним з ключових питань на зустрічі стала криза у Сирії. Росія підтримує сирійський уряд, і за деякою інформацією, постачає йому зброю. Однак, після переговорів важко було визначити, чи вдалося американському президенту переконати Путіна долучитись до світової спільноти і закликати сирійського лідера піти у відставку.

«Ми погодились, що необхідно домогтися припинення насилля у Сирії. Політичними зусиллями ми маємо запобігти громадянській війні і припинити ці жахливі вбивства, які ми бачимо упродовж кількох останніх тижнів», – зазначив американський президент.

Втім, Володимир Путін не був багатослівним щодо питання Сирії, і сказав лише, що він та Барак Обама досягли певного порозуміння щодо цього та інших питань.

Після зустрічі Барак Обама зробив заяву, в якій закликав американський Конгрес переглянути прийняту у 1974-му році поправку Джексона-Веніка, яка забороняє США проводити торгівлю із країнами соціалістичного табору, що порушують права своїх громадян. Він сказав, що скасування цього обмеження стимулюватиме торгівлю між двома країнами. З необхідністю такого кроку погоджуються і радники президента Бен Родес:

«Вони обговорили необхідність розширити торгівлю та інвестиції між США та Росією. Обидва лідери погоджуються, що це сприятиме створенню нових робочих місць та відкриє нові можливості у двох країнах».

Журналісти, які стежили за ходом саміту, відзначають, що під час зустрічі Володимир Путін уникав зорового контакту з президентом США. Критики кажуть, що така емоційна стриманість Путіна свідчить про напруження у відносинах між лідерами обох країн. Втім, посол США у Росії, Майкл Макфол розвіяв такі припущення:

«Я був на багатьох зустрічах із Путіним, дивився багато сюжетів про нього. Це його звичайна поведінка і звичайний вигляд. Я не побачу у цьому нічого екстраординарного».
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG