Спеціальні потреби

Економіка Греції постраждала від Олімпіади-2004 – експерти


Вісім років тому на цьому місці провідні атлети світу в Афінах з’ясовували, хто з них найкращий у своєму виді спорту. Тепер Олімпійський парк закритий для громадськості, занедбаний і, здається, нікому не потрібний. Там, де змагались фехтувальники, тепер закинутий склад. Траса, що імітувала бурхливу гірську річку для змагання на каное, коштувала мільйони доларів. Штучне озеро, що поставляло воду для неї, висохло. Труби розкидані по парку. Маноліс Трікас, член ради житлового району біля якого було побудовано олімпійський парк. Він з сумом констатує, що Олімпіада 2004 року додала проблем грецькій економіці.

«На олімпійському феномені хотіли заробити продавши, як можна більше реклами. Нажаль, Олімпійські ігри обернулися катастрофою для Греції», - каже член районної ради Маноліс Трікас.

«На олімпійському феномені хотіли заробити продавши, як можна більше реклами. Нажаль, Олімпійські ігри обернулися катастрофою для Греції».
Маноліс Трікас
Навіть президент Міжнародного олімпійського комітету, в інтерв’ю грецькій газеті минулого року визнав, що Олімпіада погіршила економічні проблеми Греції. Уряд підрахував, що витратив 11 мільярдів доларів на організацію ігор. Однак, ця сума не враховує витрат на нову систему метро та новий аеропорт в Афінах, як також розширення доріг.

Американка грецького походження Луїза Шарп брала участь в тих Олімпійських іграх у складі грецької збірної з софтболу. Тепер вона підтримує форму разом з іншими членами збірної на полі неподалік Олімпійського парку. Луїза переконана, що олімпійські споруди потрібно зберегти:

«Це чудові і дуже дорогі споруди. Сумно, що ніхто не може використати їх з користю для себе».

Уряд хоче продати землю разом з олімпійськими спорудами у приватні руки. Кілька компаній виявили зацікавлення. Одна з них, катарська фірма, пропонує побудувати тут величезне казино, готель і навіть аеропорт для приватних літаків.

Однак, місцеве населення має інші погляди. Маноліс Трікас та інші мешканці району почали висаджувати довкола олімпійського парку оливкові дерева. Вони прагнуть аби парк повернули природі та людям:

«У час економічної кризи, потрібно плодити, аби попередити голод. Ми переконані, що з такої економічної кризи нас виведе не накопичення грошей, а людська солідарність».

Лондон витратив на підготовку до Олімпійських ігор приблизно 14 мільярдів доларів. Греки сподіваються, що британців не спіткає доля ігор в Афінах, які залишили по собі сумну олімпійську спадщину.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG