Спеціальні потреби

Машина-автомат, що продає золото


Попит на золото далі зростає, частково у зв’язку з фінансовою кризою в Європі. У середу ціна на золото зросла до рекордного рівня, коли інвестори кинулись купувати благородний метал для перестрахування на випадок дальшого спаду курсу євро, який упав до найнижчого за останній рік рівня у відношенні до американського долара.

Один підприємець розраховує на дальший зріст ціни на золото, аби заробити на своєму винаході – машині-автомату, яка продає зливки золота.

У часи економічних злетів і падінь навряд чи можна знайти інший товар, який зберігає свою вартість краще, ніж золото.

В Індії, яка купує більше золота, ніж будь-яка інша країна світу, імпорт цього благородного металу зріс у вісім разів протягом перших трьох місяців цього року. Пратіма Равал, який сам називає себе любителем золота – знає чому. Він каже:

«У наш час це вигідна і безпечна інвестиція. Я читаю газети і знаю, що замість того, щоб класти гроші на депозит під скромні 5-6 відсотків прибутку, краще купити на ці гроші золото».

Економісти кажуть, що ціна золота зростає через страх інвесторів перед інфляцією та фінансову нестабільність у різних країнах світу.

Томас Ґейслер знайшов спосіб заробити на зростаючому попиті на золото. У середу цей німецький підприємець оприлюднив свій останній винахід – машину-автомат, яка продає золото:

«Машина функціонує досить просто. Вкладаєте готівку і берете золото. Незабаром можна буде платити кредитною карткою».

Ґейслер встановив перший банкомат золота в Абу-Дабі.

«Абу-Дабі – країна, що розвивається, країна політично стабільна з процвітаючою економікою», – каже він.

У машині Ґейслера можна купити зливки золота до десяти унцій або золоті монети оригінального дизайну.

Оскільки ціна на золото постійно змінюється, Ґейслер координує ціни у своїй машині з останніми даними ринку:

«У нашому центрі даних ми оновлюємо ціни що десять секунд, цілодобово. Машина фіксує останню ціну десять хвилин, щоби клієнт мав досить часу купити продукт за правильну ціну».

Якщо його ідея спрацює, Ґейслер планує відкрити більше кіосків золота. Аналітики кажуть, що він вибрав чи не найкращий час. Адже ціна на золото зараз росте ледь не щодня.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Інше за темою

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG