Спеціальні потреби

Transparency International оприлюднила рейтинг корупції


Звіт міжнародної організації Transparency International.
Звіт міжнародної організації Transparency International.

Організація Transparency International оприлюднила щорічний рейтинг корумпованості країн. Згідно з Індексом сприйняття корупції, Сомалія очолила список найкорумпованіших країн світу. Відтак ідуть Афганістан, Бірма та Ірак.

Неурядова міжнародна організація Transparency International, із штаб-квартирою у Берліні, визначає рівень корумпованості країн на підставі різних експертних оцінок та бізнесової діяльності країн.

Найменш корумповані країни світу – Данія, Фінляндія, Швеція, Нідерланди, Швейцарія, Нова Зеландія і Сінгапур.

В цілому рейтингом було охоплено 178 країн, які оцінювались за шкалою від 0 до 10, з тим, що нульова позначка означає найбільшу корумпованість, а десятибальна – цілковиту відсутність корупції.

75% відсотків досліджуваних країн, згідно Transparency International, знаходяться нижче п’ятибальної позначки. Організація окреслила корумпованість, як «зловживання владою задля особистої наживи», як в державному так і в громадському секторах.

Сполучені Штатів з 20 місця, яке вони займали торік, опустились на 22 і їх випереджають такі країни як Катар та Чилі.

Згідно з рейтингом Індексу сприйняття корупції, Україна опинилась на 134 місці, як також і Азербайджан. Грузія посіла 68 місце. А Чорногорія, Сербія, Албанія, Боснія і Герцеговина, Молдова, Косово, Вірменія і Білорусь знайшлись у списку корумпованості в проміжку між 69 і 127 місцями.

Росія зайняла 154 місце. Transparency International зачисляє економіку Росії до найгірш корумпованих з поміж усіх 20 промислово найрозвинутіших економік світу, що входять, у так звану, «Групу 20».

У звіті міжнародної організації зазначається, що корупція спричиняє бідність населення та сповільнює економічний розвиток країн.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG