Спеціальні потреби

Республіканець Ньют Ґінґрич випереджає конкурентів


У четвер пройшли останні дебати між претендентами в президенти від Республіканської партії перед тим, як на початку січня почнеться виборчий процес. В Айові 3-го січня відбудеться республіканський кокус і, як показують опитування, у передвиборчих перегонах з’явився новий лідер – колишній спікер Палати представників Ньют Ґінґрич.

Всього кілька місяців тому досвідчений політик Ґінґрич мав обмаль прихильників. А сьогодні він випереджає інших кандидатів за популярністю. При чому – не лише загалом по країні, а і в штатах, які голосують першими – в Айові, Південній Кароліні та Флориді. Але утримувати лідерську позицію Ґінґричу буде нелегко. Інші кандидати посили атаки проти нього. У першу чергу – інший лідер перегонів Мітт Ромні. В інтерв’ю каналу CBS Ромні змалював Ґінґрbча як багатія, далекого від проблем простих людей:

«Він заможна людина. Дуже заможна людина. Якщо ви купуєте ювелірні вироби на півмільйона доларів, ви не належите до середнього класу».

А в інтерв’ю газеті «Нью-Йорк Таймс» Ромні заявив, що Ґінґрич не здатний бути президентом:

«Він гарно виступає на зустрічах з виборцями, на радіо, але з точки зору вимог до президента, то нам потрібний лідер».

Інший противник у перегонах – губернатор Техасу Рік Перрі – під час нещодавніх дебатів закинув Ґінґричу той факт, що він одружений вже втретє:

«Я завжди вважав, що якщо ви зраджуєте своїй дружині, ви зрадите і своєму партнеру по бізнесу».

Гінґрич визнав, що він не завжди залишався зразковим сім’янином, але попросив виборців подивитися на його досягнення як політика:

«Я думаю, що люди мусять зробити власне судження. У моєму випадку я відкрито кажу, що у минулому робив помилки. Я просив у Бога пробачення. Я шукав примирення».

Ґінґрич був спікером Палати представників у 90-их. Він став головним ініціатором найдовшого в історії закриття уряду. До того ж Ґінґрич був першим спікером в історії, проти якого були запроваджені дисциплінарні заходи щодо порушення етичних норм.

«Я бачив шкоду, яку він наніс Республіканській партії і Конгресу. Я вважаю, що це наш борг перед виборцями та країною не допустити, аби це трапилося знову», – каже конгресмен Пітер Кінґ.

Утім, Ґінґричу надає перевагу найконсервативніша частина республіканців, каже соціолог Пітер Браун:

«З якихось причин консервативні виборці на цьому етапі не підтримують Мітта Ромні. Можливо, вони думають, що він не достатньо консервативний».

Окрім політичної кар’єри, Ґінґрич, який має ступінь доктора історичних наук, написав кілька історичних романів та політичних праць.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG