Спеціальні потреби

Герман Кейн виходить з президентських перегонів


Ще у жовтні Герман Кейн лідирував серед республіканських кандидатів в опитуваннях громадської думки. Він вирішив зняти свою кандидатуру після серії сексуальних скандалів у які він потрапив.

Одразу декілька жінок звинуватили Кейна у сексуальних домаганнях. Політик заперечував кожне звинувачення, називаючи їх безпідставними. Однак скандали завдали значної шкоди його іміджу. Внески виборців-консерваторів до кампанії Кейна, після вибуху скандалів значно скоротилися.

Герман Кейн так пояснив своє рішення вийти з перегонів: «Я зупиняю передвиборчу кампанію через постійне відволікання уваги… Я припиняю кампанію після того, як зробив переоцінку її впливу на мою родину, і в першу чергу, на Вас моїх прихильників»

Герман Кейн поки не оголосив кого зі своїх колишніх суперників він підтримає на виборах. Підтримка Кейна може мати значний ефект на результати виборчої кампанії. Перші праймериз та кокуси розпочнуться у США вже у січні. Зараз серед республіканських кандидатів лідирують Міт Ромні та Ньют Ґінґрич.

Втім шанси на президенство останнього також можуть опинитися під загрозою через сексуальні скандали. Ім‘я колишнього спікера Палати Представників Ньюта Ґінґріча в минулому уже фігурувало в скандалах пов’язаних із позашлюбними стосунками.

Сексуальні скандали не вперше руйнують кар‘єри американських політиків. У центрі пікантних обговорень опинялися багато президентів, від Томаса Джефферсона до Біла Клінтона. Президентський історик Аллан Ліктман каже, що сексуальні скандали особливо шкодять політикам, оскільки руйнуються їхній образ високоморальної людини:

У 1987-му році надія Демократів – Ґері Гарт, зняв свою кандидатуру після того, як громадськість побачили фото, на яких одружений сенатор відпочиває на яхті в компанії молодої моделі. У 2008-му колишній кандидат у президенти від демократів Джон Едвардс вибув з перегонів після того, як американці дізналися правду про його стосунки з однією із працівниць його передвиборчої кампанії.

Втім, подібні скандали не завжди закінчують кар’єру політика. І прикладом того може бути президент Біл Клінтон, який мав роман з Монікою Левінськи. Навіть після всього він зумів втримати свій рейтинг довіри з боку американців. Анатлітик Майкл Димок каже, що громадськість здатна не звертати уваги на певні речі, якщо їм імпонують інші позитивні риси політика:

«Люди насправді хочуть знати, як кандидати ставляться до проблем і які саме лідерські якості вони можуть продемонструвати».

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG