Актуально
“Дзвінок президентів, враховуючи його символічність, має бути підкріплено діями”, — Джордж Кент
Заступник помічника Держекретаря США Джордж Кент, який відповідає у Державному департаменті за політику США щодо регіону та України наголошує, що США готові підтримати Україну в обороні від агресії з боку Росії, а також в подоланні викликів зсередини, і тут йдеться про реформи та боротьбу з корупцією. Говорячи про внутрішні виклики, в Державному Департаменті вказують на судову реформу. “Якщо бути чітким, то будь-який закон, який ставить під загрозу незалежність організацій, чи то НАБУ чи Національний банк, не допомагає Україні”, - каже американській високопосадовець. З Джорджем Кентом розмовляла Мирослава Гонгадзе.
Мирослава Гонгадзе: З моменту, як Джо Байден став президентом, США демонструє готовність до співпраці з Україною як з стратегічним партнером. При цьому адміністрація акцентує увагу на приорітетах у співпраці: боротьбі з корупцією, деолігархізації та просуванні реформ в Україні. Як, на вашу думку, президент Зеленський та його адміністрація справляється з взятими на себе зобов'язаннями?
Джордж Кент: Я б сказав, що найголовніше - це те, щоб президент Зеленський виконував пріоритети та свої обіцянки, які він дав українському народу - бо саме вони його обрали. Якщо озирнутися на 2019 рік, коли були вибори президента та Верховної ради, президент Зеленський та “Слуга Народу” були обрані на обіцянках реформ та змін. Тож я думаю, що відповідь, яку повинна дати нинішня українська влада, полягає передусім у цьому.
Чого хочуть США, зрозуміло. Державний секретар Блінкен згадав про це два місяці тому: ми готові підтримати Україну в обороні від агресії з-за кордону з боку Росії, а також у подоланні викликів зсередини, і тут йдеться про реформи, про які ви згадали. Ця адміністрація надає пріоритет боротьбі з корупцією та допомагає демократіям процвітати. Ми вважаємо, що демократії найкраще підходять для вирішення викликів 21 століття, і це є спільним для українців та американців.
Будь-який закон, який ставить під загрозу незалежність організацій, чи то НАБУ чи Національний банк, не допомагає Україні.Джордж Кент, заступник помічника Держсекретаря США
Тож я думаю, що потреби зрозумілі. Очікування українців та американців зрозумілі. Зусилля щодо реформ потрібно продовжувати та посилювати. Абсолютно важливим є судовий сектор. Те, як українська влада вийде з конституційної кризи, створеної Конституційним судом, який підриває і відвертає зміни, є справжнім викликом для українців.
США є тут, щоб підтримати як партнер. Але якщо бути чітким, то будь-який закон, який ставить під загрозу незалежність організацій, чи то НАБУ чи Національний банк, не допомагає Україні. І міжнародним партнерам - чи то МВФ, чи США, буде складно продовжувати підтримку, якщо ці зусилля не ведуть до необхідних Україні реформ та змін.
МГ: З того часу як Байден став президентом, він спілкувався з багатьма світовими лідерами, але не говорив із президентом Зеленським. Наскільки важливо для двох лідерів встановити особистий контакт та довіру, і чому на ваш погляд, цього ще не сталось?
ДжК: Я думаю, що ви маєте рацію: довіра дуже важлива у будь-яких стосунках. Як всередині країни так і між країнами. Гадаю, президент Байден, будучи віце-президентом, досягнув чудових результатів, намагаючись збудувати цю довіру з українськими колегами. Очевидно, довіра є двосторонньою, і я очікую, що найближчим часом між нашими лідерами відбудеться розмова.
Дзвінок, враховуючи його символічність, має бути підкріплено діями.Джордж Кент, заступник помічника Держсекретаря США
Але також важливо розуміти: дзвінок, враховуючи його символічність, має бути підкріплено діями, про які я згадав. Це питання, які стоять на порядку денному США та України. Ми хочемо, щоб Україна досягла успіху. Це означає, що ми хочемо, щоб уряд і президент Зеленський досягли успіху. Але для цього успіху повинні бути правильні дії та правильні реформи.
МГ: Дзвінок між двома президентами є гарячою політичною темою. Ми пам’ятаємо попередню розмову Зеленського з президентом Трампом. Чи це впливає на нинішнє рішення щодо часу та змісту дзвінка?
ДжК: Адміністрація Байдена прийме правильне рішення в інтересах США, тож я б не пов’язував ці дві речі.
МГ: Двопартійна група сенаторів представила спеціальний законопроект щодо безпекової співпраці України та США. Окрім додаткової безпекової допомоги, вони пропонують призначити спецпредставника з питань переговорів у Нормандському форматі. Чи підтримує Державний департамент цю ідею?
ДжК: Перш за все я б сказав, що у нас є розподіл влади. Згідно з Конституцією, Конгрес має повноваження приймати закони та ухвалювати бюджети, і я не збираюся коментувати особливості їхньої роботи. Адміністрація несе відповідальність за проведення політики, а також за формування нашого особового складу. І я думаю, що більшість адміністрацій воліють не отримувати вказівок від Конгресу щодо посад у Державному департаменті.
МГ: Ще одним гарячим питанням останнім часом став Північний Потік-2. Знову ж таки, сенатори просять адміністрацію бути більш рішучою та зупинити Німеччину та інших партнерів. США вже пообіцяли жорсткіші дії. Що Сполучені Штати готові зробити, якщо Німеччина та інші не відреагують відповідно на позицію США?
Президент Байден та адміністрація Байдена вважають Північний потік-2 поганою угодою. Це погано для Європи, це погано для наших союзників.Джордж Кент, заступник помічника Держсекретаря США
ДжК: Держсекретар Блінкен був у Брюсселі поруч із генеральним секретарем НАТО Столтенбергом - він повторив те, що сказав минулого тижня. Президент Байден та адміністрація Байдена вважають Північний потік-2 поганою угодою. Це погано для Європи, це погано для наших союзників. І ми вважаємо, що це принципово суперечить концепції європейської енергетичної безпеки. Згідно з нашим законодавством, ми зобов’язані вживати заходів тоді, коли в нас є інформація. І я думаю, що таким є намір адміністрації Байдена.
МГ: Але до яких дій готові вдатись США, щоб зупинити будівництво Північного Потоку?
ДжК: Знову ж таки, законодавство зобов’язує ввести санкції щодо компаній, які беруть безпосередню участь у процесі планування і підготовки труб. Тому ми збираємо інформацію та розглядаємо наступні кроки.
МГ: Ще однією гарячою темою є відносини США та Росії - особливо після звіту розвідки про втручання Росії у вибори. Було оголошення про спеціальні санкції чи серйозну відповідь Росії. Чого ми можемо очікувати?
ДжК: Ну, ми ще не оголосили пакет заходів у відповідь. Як президент Байден зазначив минулого тижня, російські дії вимагають відповіді. Тож стежте за оновленнями.
МГ: В Україні переживають, що Росія проявить агресію у відповідь на дії США, можливо навіть через ескалацію на Донбасі. Що США готові зробити для послаблення цієї напруги?
ДжК: Ми дуже стурбовані. У відкритих джерелах з’являється інформація про дії на лінії зіткнення. Нові траншеї біля старого аеропорту, закриття пунктів пропуску та гуманітарного доступу. Ми уважно спостерігаємо і, безумовно, плануємо надсилати сигнали за потреби. Я думаю, що головне - це наші очікування щодо Росії… Президент Путін і Росія повинні виконати ті зобов'язання, які Путін взяв на себе в лютому 2015 року, шість років тому. Повне припинення вогню, відкликання російських військ з України, і відновлення Україною контролю над своїм кордоном. Нині, сім років потому, Росія не виконала своїх зобов'язань.
МГ: Чи планують Сполучені Штати бути активнішими в переговорах з Росією в Нормандському форматі чи інших форматах?
ДжК: Із заповненням нашої команди в Державному департаменті, - а у нас все ще не затвердили заступника Держсекретаря та помічників Держсекратаря, і коли ми всі отримаємо щеплення і зможемо відновити подорожі, ви побачите активнішу дипломатію США в цьому напрямку.
МГ: Сполучені Штати не мають посла в Україні вже довгий період часу, і щодо цього є багато питань - що США недостатньо представлені в Україні. Коли можемо очікувати на призначення нового посла?
ДжК: Державний департамент має повну довіру до нашої Тимчасової повіреної у справах США та підтримує її. Ми розуміємо, що всі країни очікують мати повністю затверджених послів, і ми сподіваємось, що адміністрація Байдена призначить компетентну особу, а потім Сенат підтвердить кандидатуру. Ми з нетерпінням чекаємо, коли посол США повернеться до Києва.
МГ: Чи є у вас уявлення про можливі терміни?
ДжК: Ні. І в цьому сенсі посли є прерогативою президента та Білого дому, а роль Сенату надавати поради та узгоджувати кандидатуру. Тому поки не можу надати жодних термінів.
МГ: І останнє глобальне питання. У чому вагомість і важливість України у регіоні і чого Сполучені Штати очікують від України?
ДжК: Україна є важливою країною для регіону. І це важлива країна символічно. Це опора, якщо хочете, східнослов’янського світу. І я думаю, що важливість України ніколи не була недооцінена - навіть сторонніми людьми, які можуть не стежити щодня за деталями.
Україна є важливою країною для регіону. І це важлива країна символічно. Це опора, якщо хочете, східнослов’янського світу.Джордж Кент, заступник помічника Держсекретаря США
Мій колишній професор Збігнєв Бжезінський якось сказав, що якщо Україна досягне успіху, це дасть справжній імпульс для реформ у Росії в довгостроковій перспективі. І тому ми ставимось до України, зважаючи на її заслуги, і саме тому є така увага на допомозі, яку надає Конгрес. Це фокус нашої дипломатії.
Ми розуміємо великий потенціал українців - чи то в інформаційних технологіях, чи в агробізнесі, чи динамізмі громадянського суспільства. І ми хочемо підтримати це, щоб Україна досягла власного успіху. Ми також розуміємо, що якщо Україна досягне успіху, то інші країни далі на сході зрозуміють, що багато неправдивих тверджень Росії просто не відповідають дійсності.
Дивіться також: "Ми рішуче виступатимемо проти російської агресії", - Ентоні Блінкен.
Всі новини дня
- Голос Америки
Дебати серед республіканських претендентів на посаду президента США вказали на розкол щодо подальшої підтримки України

У той час як більшість претендентів на республіканську номінацію на пост президента США підтримує надання подальшої допомоги Україні для протистояння російській агресії, кілька з них продовжують виступати за зменшення американської підтримки й зміну американського підходу до війни в Україні.
Позиції кандидатів під час дебатів здебільшого відображали їхні погляди, заявлені раніше.
Найбільш активним противником допомоги Україні з боку США у її теперішньому вигляді залишився підприємець Вівек Рамасвамі, який заявив, що реальним ворогом Америки є Китай, додавши, що підтримуючи Україну “ми ще далі заганяємо Росію в обійми Китаю”, в той час, як наразі потрібен “розважливий мирний план”.
Губернатор Флориди Рон Десантіс дещо відійшов від свого попереднього твердження про те, що війна в Україні є “територіальною суперечкою”, за яке його піддали жорсткій критиці, зокрема і претендентка Ніккі Гейлі.
На дебатах він заявив, що в інтересах США завершити війну, і що Десантіс це зробить на посаді президента. Водночас він виступив проти необмеженої допомоги Україні або направлення американської армії в країну, а також заявив, що “ми змусимо європейців робити те, що вони повинні [зробити]”
Сенатор Тім Скотт своєю чергою наголосив, що ресурси, які США надсилають Україні, «на 90% є гарантованими як кредит”. Він також зауважив, що “наш національний життєвий інтерес полягає в поступовому занепаді російської армії».
«Деградуючи російську армію, ми фактично зберігаємо нашу батьківщину в безпеці... Напад на територію НАТО втягнув би нас і наші війська [у війну]. Деградуючи російську армію, ми зменшуємо, якщо не усуваємо [вірогідність] нападу на територію НАТО», – каже Скотт.
Колишня губернаторка Південної Кароліни Ніккі Гейлі продовжувала наполягати на підтримці України, вказуючи, що “Перемога Росії – це перемога Китаю”. Гейлі раніше називала Пекін головним геополітичним суперником США.
На таку думку пристав також і колишній віцепрезидент США Майк Пенс, за словами якого віддати Путіну Україну стало б “зеленим світлом” для вторгнення Китаю на Тайвань. “Мир приходить через силу”, - додав Пенс.
Своєю чергою, колишній губернатор Нью-Джерсі Кріс Крісті заявив, що питання України й допомоги США пов’язане з питанням зближення Росії, Китаю та Ірану. “За війну Росії в Україні платять китайці. Іранці постачають більш досконалу зброю, як і північнокорейці, зараз також, за заохочення китайців”, - додав Крісті.
Він також виступив проти логіки Рамасвамі щодо необхідності домовлятися з Росією для недопущення її зближення з Китаєм. “Нам потрібно прямо зараз сказати, що китайсько-російський альянс – це те, проти чого ми повинні боротися, і ми не вирішимо цього, відвідуючи та пригортаючись до Володимира Путіна”, - зауважив Крісті. На його думку, наступною ціллю Росії у разі підкорення України стане Польща.
Наостанок, Даґ Берґум, губернатор Північної Дакоти, не виголосив конкретних тез щодо України під час дебатів, однак, раніше висловився за підтримку України у захисті від російської агресії та наголошував на необхідності закінчити війну якомога скоріше.
Успіхи сил України як ніде видно у Криму. Оглядачі про контрнаступ, наближення зими та вплив нового командувача армії США на допомогу Києву

За понад три місяці контрнаступу ЗСУ вдалося звільнити лише невелику частину території, однак успіх чи провал кампанії не можна виміряти лише квадратними кілометрами – українські військові неухильно зменшують здатність Росії вести війну та методично створюють умови для майбутніх наступів, і цей прогрес ніде не є більш очевидним, ніж у Криму, пише Пітер Дікінсон, редактор служби UkraineAlert аналітичного центру Атлантична рада (Atlantic Council).
За останні тижні українські військовики здійснили низку стратегічно важливих атак на півострові, що завдають удару по лініях постачання російської армії на півдні України й створюють проблеми для російського флоту в Чорному морі. Автор статті Atlantic Council підкреслює, що нарощування цих операцій у Криму заперечує попередні спроби Росії стверджувати, що будь-які атаки на окупований півострів є "червоною лінією" для Кремля.
Українські військові неухильно зменшують здатність Росії вести війнуПітер Дікінсон, Атлантична рада
Оглядач також нагадує про успішні атаки по стратегічних цілях у Росії, що змушує російську армію відвести системи ППО з лінії фронту в Україні до російської столиці. У підсумку, пише Дікенсон в Atlantic Council, хоча темпи просування України на лінії фронту залишаються повільними, але події в інших місцях можуть виявитися не менш важливими для визначення майбутнього перебігу війни.
Новий начальник штабів ще раніше виступав за відправку F-16 Україні
Тим часом Politico звертає увагу на те, що вихід у відставку очільника Об’єднаного комітету начальників штабів США генерала Марка Міллі відбувається у критичний для України момент: Захід демонструє ознаки того, що там вичерпується зброя – і терпіння. Видання відзначає, що Міллі зважував кожне важливе рішення в питанні надання Києву озброєння, мав давні стосунки з головнокомандувачем ЗСУ Валерієм Залужним, а також іншими начальниками оборонних відомств у всьому світі.
Якщо контрнаступ зазнає невдачі... побоювання щодо вічної війни посилятьсяМарк Канчіан, старший радник Центру стратегічних і міжнародних досліджень
На заміну Міллі прийде Чарльз Браун, генерал ВПС США, й видання пише, що характери командувачів протилежні: Міллі - емоційний колишній хокеїст, а Браун - тихий тактик, що порушує питання про те, як саме може змінитися динаміка військових зусиль Вашингтона щодо Києва.
Зміна варти в Пентагоні відбувається в момент, який може стати "поворотним моментом" для конфлікту, сказав Politico Марк Канчіан, старший радник Центру стратегічних і міжнародних досліджень: "Якщо контрнаступ зазнає невдачі або якщо контрнаступ не пройде значним чином російську оборонну зону, я думаю, що побоювання щодо «вічної війни» посиляться".
У той час як Міллі та главу Пентагона Ллойда Остіна часом критикували за нібито затримки із затвердженням зброї, українські посадовці сказали виданню, що Браун виступатиме за надсилання передового обладнання, адже за повідомленнями, Браун був першим та послідовним прихильником відправлення в Україну передових безпілотників і винищувачів F-16.
"Держдеп шукає можливості, Міністерство оборони – загрози», – сказав високопосадовець Білого дому у коментарі для Politico, пояснюючи затримки у прийнятті рішень і постачаннях нових типів озброєння для України.
Видання зазначає, що тепер головним завданням Брауна, досвідченого й виваженого командира, стане поєднання зусиль США з підготовки, розвідки та надання обладнання, щоб спробувати змінити баланс сил на користь України, зокрема, в теперішніх політичних настроях у Вашингтоні.
Forbes: Україні потрібні сучасні БМП, і багато
Спостерігачі-аматори можуть хвилюватися про те, скільки танків Україна отримує від своїх союзників, їй справді потрібні сучасні БМПForbes
Тим часом Forbes відзначає брак в України важливої техніки на фронті, зокрема бойових машин піхоти. Видання пише про БМП-1ЛБ - українську розробку бронемашин, що виготовляють із корпусів радянських гусеничних бронетранспортерів МТ-ЛБу. Вони, як пише видання громадської організації «Український мілітарний центр», у великих кількостях стоять на звалищах.
Видання зауважують, що виробництво цих машин, що іноді пересуваються зі швидкістю пішої людини, - це вимушене рішення через брак сучасних БТР та БМП з орієнтацією на швидкість та масовість виготовлення, а також використання доступних ресурсів.
"БМП-1ЛБ може бути кращим, ніж нічого, для армії, яка втрачає приблизно одну БМП на день... Хоча спостерігачі-аматори можуть хвилюватися про те, скільки танків Україна отримує від своїх союзників, їй справді потрібні сучасні БМП, і багато", - підсумовує Forbes.
Україна готується до зими – додаткові ППО і запаси газу
Тим часом інші експерти дискутують про те, що в умовах війни означає наближення зими. Зокрема йдеться не лише про уповільнення наступальних дій на фронті через погодні умови, а й про ймовірне повторення постійних атак Росії на цивільну енергетичну інфраструктуру України.
За останні десятиліття жодна інша країна не стикалася з такими проблемами, як український енергетичний сектор минулої зимиОглядачі Wilson Center
"За останні десятиліття жодна інша країна не стикалася з такими проблемами, як український енергетичний сектор минулої зими", - пишуть оглядачі Wilson Center. Тоді російські атаки зруйнували половину енергетичної системи держави й за підрахунками Київської школи економіки принесли збитків на 8,8 мільярда доларів.
Нині президент Володимир Зеленський, який у Києві приймав одразу двох міністрів оборони та генсека НАТО, зазначив, що під час зустрічі із Єнсом Столтенбергом йшлося про можливість постачання додаткових систем ППО державами НАТО: "Нам потрібно разом пройти цю зиму, захистити нашу енергетичну інфраструктуру та життя людей".
Офіс президента повідомив, що окрему увагу посиленню української ППО напередодні зимового періоду було приділено також і під час зустрічей українського глави із міністром збройних сил Франції Себастьєном Лекорню та новопризначеним державним секретарем Сполученого Королівства з питань оборони Граном Шаппсом.
Як пише Wilson Center, за даними розвідки, Росія готується до нової хвилі енергетичного терору взимку та вивчає нові можливі цілі для атак, а Україна готується до цих очікуваних атак шляхом ремонту та зміцнення інфраструктури, а також запасаючись газом. Якщо зима виявиться теплою, то Україні може не знадобитись імпортувати газ та електрику з-за кордону.
При цьому автор статті зазначає, що українські енергетичні компанії та персонал отримали дуже цінний досвід у тому, як швидко відновлювати електропостачання після ударів РФ, а завдяки міжнародним партнерам українська система ППО набагато потужніша, ніж минулої зими. Тому оглядач аналітичного центру вважає: попри фінансові труднощі в енергетичному секторі та інші очевидні виклики, Україна, ймовірно, "переживе майбутню зиму без розвитку апокаліптичних сценаріїв".
Дивіться також:
- Голос Америки
Пентагон: у Техасі розпочались курси англійської мови для українських пілотів

У Техасі розпочались курси англійської мови для кількох українських пілотів. Тривалість цих курсів залежатиме від кваліфікації та рівня знань українських льотчиків. Про це заступниця речника Пентагону Сабріна Сінгх заявила на брифінгу у четвер, 28-го вересня у відповідь на питання журналіста Голосу Америки.
За словами Сабріни Сінгх, після закінчення цих курсів пілоти продовжать спеціалізовані навчання на F-16 в Аризоні.
Знову ж таки, немає точного графіка, коли це [мовні курси] потім використовуватиметься, щоб розпочати навчання пілотів. Але так, почалося навчання з англійської мовиСабріна Сінгх
“Знову ж таки, немає точного графіка, – наголосила Сабріна Сінгх. - Але так, почалося навчання з англійської мови”.
Сінгх також зауважила, що можливий шатдаун у США може вплинути на процес навчання українських пілотів.
“Буде військовий персонал у формі, який прийде виконувати свої обов’язки, але у разі шатдауну більшість цивільного персоналу буде у відпустці. Наприклад, цивільний персонал, який бере участь у підготовці українських пілотів для навчання англійською мовою. Абсолютно. Це може вплинути на навчання”, – казала Сінгх.
Також, відповідаючи на питання Голосу Америки, Сабріна Сінгх наголосила що Україна отримала першу поставку американських танків Abrams.
“Українці зробили заяву, що вони [танки Abrams] приїхали. Тому я б направила вас до українців і до того, що вони сказали, але я зараз не буду заперечувати. Я не збираюся вдаватися в більш конкретні цифри або будь-які додаткові подробиці про те, скільки і коли вони прибувають. Українці повинні оголосити, коли вони будуть готові”, – сказала Сінгх.
Тим часом генсек НАТО Єнс Столтенберг під час візиту до Києва заявив, що Сили оборони України поступово просуваються уперед попри запеклі бої. Столтенберг наголосив, що понад 50 країн світу продовжують підтримувати Київ допомогою, а понад 140 виступили за підтримку суверенітету України на рівні ООН.
Дивіться також: “Нам потрібна українська перемога” — міністр закордоннихсправ Литви. Відео
Слухання позову України проти Росії за конвенцією про геноцид: деталі. Відео
Слухання позову України проти Росії за конвенцією про геноцид в Гаазі - лише одна із цілої низки справ, пов’язаних з війною Росії проти України у міжнародних судах. І розгляд цих справ досі перебуває на початкових етапах. Чому це важливо для України? Пояснює Богдан Цюпин.
- Голос Америки
Припинення військової допомоги Україні мало б руйнівні наслідки – кандидат на посаду заступника міноборони США

Припинення американської допомоги мало б руйнівні наслідки і для України, і для альянсу, що її підтримує, сказав високопоставлений американський чиновник під час слухань у Сенаті у четвер.
Кандидат на посаду заступника міністра оборони з питань політики Дерек Шолле сказав, що США є лідером альянсу, що допомагає Україні в її боротьбі з російською агресією, і відмова від цієї допомоги, мала б руйнівні наслідки як для України, так і для всього альянсу, що складається з близько 50-ти країн.
«Результат припинення надання значної підтримки Україні з боку США був би руйнівним. Він був би руйнівним, перш за все, для України, яка добре використовує допомогу, яку ми їм надаємо, а також для цього дуже вражаючого альянсу, який був сформований протягом останніх двадцятьох місяців. Близько 50-ти країн певним чином сприяють зусиллям України, це – не лише країни НАТО з Європи, але і країни по всьому світу, які надають певну військову допомогу», – сказав Шолле, відповідаючи на запитання голови сенатського Комітету зі збройних сил США сенатора-демократа Джека Ріда про те, що б сталося, якби США почали скорочувати допомогу Україні та союзникам по НАТО.
«Ми показуємо приклад. Ми робимо найбільше завдяки потужній підтримці Конгресу. І тому я вважаю абсолютно життєво важливим, щоб ми продовжували нашу потужну допомогу Україні», – додав Шолле.
У середу республіканці у регламентному комітеті Палати представників домовились винести на окреме голосування додаткову військову допомогу Україні у 300 мільйонів доларів. Низка законодавців закликала припинити надання допомоги Україні у військовій сфері.
Дерек Шолле, який нині є радником Державного департаменту США, де він працює в ранзі заступника міністра старшим політичним радником держсекретаря з широкого кола питань і виконує спеціальні дипломатичні доручення за вказівками міністра, є номінований президентом Джо Байденом на посаду заступника міністра оборони. Перед затвердженням, Шолле має відповісти на запитання сенаторів та пройти схвалення в Сенаті.
На тому ж засіданні сенатор-республіканець Роджер Вікер запитав претендентку на посаду помічника міністра оборони з закупівель Кара Аберкромбі про те, чи точними були дані одного з нещодавніх інформаційних бюлетенів міністерства оборони. У цьому повідомленні йшлося про те, що з понад 44 мільярди доларів, виділених для підтримки України з початку конфлікту півтора року тому, 62% коштів на озброєння навіть не були використані для укладання контрактів.
Відповідаючи на запитання сенатора, Кара Аберкромбі сказала, що у разі підтвердження, вона зробить все для того, щоб якнайшвидше укласти контракти, використовуючи всі кошти, які Конгрес виділив для оборони України. Однак, за її даними, цифра була протилежною – щонайменше на 60% виділених грошей контракти вже були ухвалені.
«Як я розумію з моїх розмов з Міністерством оборони, вони мають щонайменше 60% коштів призначених на майбутні контракти. Але, сенаторе, я зобов’язуюсь розглянути це, якщо це буде підтверджено всіма службами, ми зможемо це вирішити», – сказала Аберкромбі.
Під час слухань у сенаторка-демократка Елізабет Воррен, яка нещодавно побувала в Україні, сказала, що на неї велике враження зробила співпраця між українськими військовими і громадськими організаціями у тому, щоб зменшити загрози для цивільних. За її словами, такий рівень співпраці був би потрібний і для американського міністерства оборони під час військових операцій американських військових.
Ще одним уроком з України, на думку сенатора-республіканця Марка Келлі, було те, що необхідність замовляти системи зв'язку для України у приватної компанії Ілона Маска, призвела до безпекових ризиків. І з цим питанням він звернувся до обох претендентів на посади в міністерстві оборони, які запевнили, що працюватимуть над тим, щоб приватні контрактори не створювали в майбутньому проблем для міністерства оборони.
Дивіться також:
Форум