Спеціальні потреби

Ґейтс захищає нову політику стосунків з медіа


Міністр оборони США Роберт Ґейтс виступив на захист нової політики спілкування з медіа, яку Пентагон оприлюднив минулого тижня. Вона вимагає, щоб всі прохання про інтерв`ю були схвалені його офісом з питань зв’язків з громадськістю. Втім, журналісти стурбовані, що нові правила обмежують доступ ЗМІ до військових і цивільних чиновників відомства.

Однак критиків Ґейтс, який займає посаду глави Міноборони США вже три з половиною роки, намагався заспокоїти вже на самому початку свого виступу.

«Перші місяці на цій посаді я провів, з`ясовуючи військовим, що медіа не є ворогом і що такий підхід контрпродуктивний і приречений на невдачу».

Ґейтс сказав, що ця теза не змінилася. Проблема, за його словами, полягала лише в тому, що деякі представники відомства говорили пресі те, що не повинні були говорити.

Міністр оборони зазначив, що у зв`язку з подібними інцидентами він прийняв відставку двох високопосадовців. Одним з них був генерал Стенлі Макристал, командир сил США і НАТО в Афганістані. Ґейтс також визнав, що видав осторогу іншому за несанкціоновані заяви, що стосувалися зовнішньої політики США. Однак у Пентагоні відмовилися сказати про кого саме і про які заяви йшла мова.

Ґейтс, який займав нинішню посаду також в останні роки адміністрації Буша, наголосив, що досвід останніх років спонукав його до висновку, що при спілкуванні з пресою потрібно більше координації і дисципліни.

Журналісти, акредитовані в Пентагоні, висловили занепокоєння, що представники відомства, ризикуючи викликати несхвальну реакцію міністра, тепер будуть більш схильними відмовитися від спілкування з пресою. Репортери також невдоволені процесом реєстрації запитів, побоюючись, що процедура надто довго триватиме.

Однак офіційно оскаржувати нову політику журналісти поки що не збираються. Як заявили в організації «Військові репортери та редактори», об`єднані в ній журналісти вирішили зайняти вичікувальну позицію – тобто вони дають Пентагону 60 днів, щоби подивитися, як спрацьовують нові правила, а відтак підбиватимуть підсумки.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG