Спеціальні потреби

Що на порядку денному саміту “Двадцятки” в Аргентині?


Переговори Трампа з Путіним в Буенос-Айресі скасовані, але важлива зустріч з президентом Китаю запланована на суботу
Переговори Трампа з Путіним в Буенос-Айресі скасовані, але важлива зустріч з президентом Китаю запланована на суботу

В Буенос-Айресі на дводенну зустріч (30/11-01/12) зібралися керівники 19 країн: Аргентини, Австралії, Бразилії, Великобританії, Індії, Індонезії, Італії, Канади, Китаю, Мексики, Німеччини, Південної Африки, Південної Кореї, Росії, Саудівської Аравії, Сполучених Штатів, Туреччини, Франції, Японії а також Європейського Союзу.

"Група 20" (G20) об'єднує найбільші економіки, спільне ВВП яких сягає 85% світового, а населення становить ⅔ планети.

Попри репрезентативність, від подібних форумів рідко очікують колективних рішень глобальних проблем, але наголошують на потребі цих зібрань для особистих контактів і нагод двосторонніх зустрічей.

Організатори саміту в Буенос-Айресі проголосили головною темою саміту “справедливий і сталий розвиток”.

За цією фразою ховається набір глобальних проблем пов’язаних зі змінами клімату, міжнародною торгівлею, міграцією тощо.

Світові засоби масової інформації вважають, що над зустріччю тяжіють кілька нагальних питань, що загострилися або спалахнули останнім часом: торговельна війна між США та Китаєм, обстріл Росією українських кораблів у Чорному морі, звинувачення керівництва Саудівської Аравії у причетності до вбивства журналіста Джамала Хашокджі.

Президент Трамп відмовився від запланованої зустрічі з президентом Путіним, назвавши причиною те, що Москва не повернула захоплені кораблі і не звільнила українців.

Деякі американські оглядачі припустили, що демарш Трампа може бути більше пов’язаний із новинами про розслідування російського втручання в американські вибори 2016 року, а опоненти, зокрема сенатор - демократ Боб Менендес заявив, що президент США мав би скористатися такою зустріччю для рішучого тиску на російського лідера.

Тим часом щодо можливості врегулювання питань торгівлі Сполучених Штатів з Китаєм висловлюються обнадійливі оцінки.

Дональд Трамп перед від'їздом в Аргентину сказав, що Вашингтон “дуже близький” до угоди з Пекіном стосовно торговельних мит.

У суботу в Буенос-Айресі мають відбутися переговори за приватною вечерею керівників США і Китаю.

Агентство Reuters повідомляє, що згідно з оцінками Організації економічної співпраці та розвитку, втілення погроз Трампа про збільшення до 25% мита на імпорт з Китаю відчутно сповільнить зростання світової економіки.

Дивіться також: Через події біля Керченської протоки, поновилися заклики припинити "Північний потік 2"


XS
SM
MD
LG