Спеціальні потреби

Брюссель: лідери ЄС піддали критиці Росію через Сирію, але розділені щодо санкцій


У четвер в Брюсселі розпочався дводенний саміт Європейсього Союзу. Лідери ЄС піддали нищівній критиці Росію за її підтримку сирійського режиму, який звинуватили у звірствах в обложеному місті Алеппо. Про це на сторінці інформаційного агентства Associated Press пише Аластер Ґрант.

«Дуже важливо, що ми працюємо разом, щоб далі чинити тиск на Росію, щоб зупинити її жахливі звірства в Сирії", - заявила журналістам прем’єр-міністр Великобританії Тереза Мей після прибуття на саміт глав європейських держав і урядів.

Жорстку позицію проти Москви за її підтримку уряду сирійського президента Башара аль-Асада зайняв також прем’єр-міністр Естонії Тааві Ройвас: «У них є амбіції перетворити Алеппо в новий Грозний. Це абсолютно неприйнятно», - сказав він, маючи на увазі знищення чеченської столиці в 1999-2000 роках російськими військами.

Аластер Ґрант нагадує, що ЄС вів санкції щодо сирійських чиновників, але серед 28 країн блоку немає одностайності про розширення заходів щодо Росії. Відносини з Росією вони мали намір обговорити в четвер. Проте, облога Алеппо і збільшення втрат серед цивільного населення в Сирії означає, що каральні заходи розглядаються ще раз.

Великобританія уважно спостерігає за пересуванням на Близький Схід російської бойової групи на чолі з авіяносцем, а канцлер Німеччини Анґела Меркель назвала події у Сирії зовсім нелюдськими.

Тому вона виступила за тривале припинення вогню, а не лише на кілька годин денно після багатьох годин повітряних ударів.

Населенню Алеппо, підкреслила канцлер Меркель, «потрібне припинення вогню і закінчення війни, і більшість їх не мають нічого спільного з терористами».

А голова Європейської ради Дональд Туск, який очолює саміт, заявив, що «ЄС повинен тримати всі можливості відкритими, включно із санкціями, якщо продовжуватимуться злочини».

Прем’єр-міністр Швеції Стефан Левен сказав, що «ми, ймовірно, також стали свідками воєнних злочинів, і з тим потрібно розібратися». Про санкції, він зазначив, що «Я не думаю, що є єдність зараз ... але я думаю, що це повинно залишатися на столі переговорів, що це варіант для майбутнього», - додав він.

На важливість збереження санкцій проти Росії з приводу України, зокрема анексії Криму, вказав прем’єр-міністр Нідерландів Марк Рютте: «Російські війська, всупереч усім міжнарождним нормам, додав він, все ще перебувають у Криму, у Східній Україні і є також причиною великої нестабільності в регіоні».

Дивіться також: Після погроз Москви шотландський банк передумав закривати рахунки каналу Russia Today у Великобританії

Відео - найголовніше

Ліз Трасс: “Кінцева мета — програш Росії”. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:46 0:00
XS
SM
MD
LG