Спеціальні потреби

Байден застеріг Косово від «ракової пухлини корупції»


Церемонія іменування шосе на честь Джозефа «Бо» Байдена у Косові

Під час зустрічі Джозефа Байдена з президентом Косова Хашимом Тачі та прем’єр-міністром Ісою Мустафою, що відбулася у середу у столиці молодої балканської держави Приштині, віце-президент США продемонстрував підтримку Штатами формування державності Косова

«Я є тут сьогодні, – наголосив віце-президент, – щоб підтвердити, що Сполучені Штати продовжуватимуть залишатися з народом Косова у вашій мандрівці до того, щоб стати успішною, мирною і багатоетнічною демократією».

Водночас американський політик застеріг країну від небезпеки корупції, через високий рівень якої Косово зайняло 103 місце зі 168 країн у рейтингу базованої у Берліні міжнародної організації Transparency International.

Джозеф Байден назвав корупцію «раковою пухлиною», що з’їдає тканину кожного суспільства, в якому вона існує, та «наражає на небезпеку все, чого Косово сподівається досягнути, чим сподівається стати, чого сподівається для свого майбутнього».

Віце-президент США також говорив про важливість налагодження мирних відносин між Сербією та Косовом, що є ключовою умовою для прийняття обох країн в Європейський Союз, - повідомляє Associated Press.

Така сама риторика звучала під час візиту до Белграду у вівторок. Сербія досі не визнає незалежності Косова.

Після зустрічі в Приштині, Байден поїхав на південь країни, де взяв участь у церемонії іменування шосе на честь його сина, що помер від раку минулого року. Джозеф «Бо» Байден працював юрисконсультом у Косові в кінці 90-х років.

Дивіться також: Андерс Аслунд: серпень – це класична пора для початку воєнних дій Росією

Андерс Аслунд: серпень – це класична пора для початку воєнних дій Росією. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:34 0:00

  • 16x9 Image

    Аліна Голіната

    Приєдналася до команди "Голосу Америки" у 2016 році в ролі журналіста і редактора соціальних медіа. До того працювала у сфері маркетингу. В Україні вивчала журналістику, у США - гуманітарні науки. Висвітлює життя української діаспори у США та історії успіху українців.

XS
SM
MD
LG