Спеціальні потреби

Проблему посухи у США вирішують за допомогою генної інженерії


Генна інженерія проти посухи
Генна інженерія проти посухи
Фермери центральної частини США страждають від найгіршої за роки посухи. Експерти передрікають, що в майбутньому посухи траплятимуться частіше та ставатимуть більш інтенсивними. В одній компанії вважають, що вихід з цієї ситуації вони знайшли.
В «Монсанто» розробили та вже виростили перший врожай генетично модифікованої кукурудзи, яка є стійкою до посухи
Поля Брюса Траутмена поруч з Саттоном, штат Небраска, отримали приблизно третину від щорічного обсягу опадів. Але Траутмен – один з близько 250 фермерів, які випробовують новий сорт кукурудзи – генетично модифікований. Він зможе виносити посуху краще, ніж звичайна кукурудза. Насіння вони закупили в компанії «Монстанто», яка генетично модифікувала кукурудзу. Цей ген можна знайти в бактерії, яка живе в ґрунті. Вона допомагає бактерії вижити під стресом – пояснюють у компанії.

За нормальних умов стрічка з хімічних речовин надає інформацію механізму клітини. За рахунок цього кукурудза росте. За умов стресу, ця стрічка заплутується і система припиняє працювати. Якщо додати цей ген, то стрічка залишається непорушеною і клітини працюють без зброїв. Але поки що «Монсанто» закликає не поспішати радіти.

Критики, такі як Даґ Ґуріан-Шерман з Ради занепокоєних науковців ставиться до цього з обережністю. Він каже, що за умов суворої посухи модифікований ген сильно не допоможе. Деякі з сусідів Траутмена отримали ще менше дощу. Вчений сумнівається, що ген бактерії ґрунту врятував би їх кукурудзу. Він зазначає, що звичайні методи схрещування сортів та догляд за ґрунтом так само можуть збільшити стійкість кукурудзи до посухи, але без усіх суперечливих питань, які піднімає генетична інженерія.

Ґуріан-Шерман каже, що в нього немає підстав сумніватися в безпечності вживання цієї кукурудзи, але вона має пройти через дуже ретельні тести. Представник «Монсанто», каже, що усі тести вони вже пройшли. Але він погоджується, що традиційні методи селекції залишаються важливими.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG