Спеціальні потреби

Посуха загрожує Міссісіпі – головній транспортній артерії США


Найдовша у США річка Міссісіпі є найбільш важливим судноплавним руслом країни. Останнім часом через нестаток опадів рівні води у річці значно впали. Інженерні війська американської армії ведуть постійне спостереженням за руслом річки, намагаючись забезпечити її безперервну судноплавність у часи однієї з найгірших за всю історію США посух.

«Вода вже на такому низькому рівні, і за прогнозами вона продовжить падати, що ми починаємо вести наради між постачальниками, Службою берегової охорони та інженерними військами на випадок погіршення ситуації»..
Джейсен Браун
На середньому заході США черговий спекотний день, ще один день без дощу над річкою Міссісіпі. З борта патрульного човна інженерних військ капітан Тері Бекет дивиться, як рівень води в річці поступово знижується:

«У цей час минулого року рівень води тут був на п’ять-сім метрів вищий».

Торік, через важкі опади, річка вийшла з берегів у кількох місцях. Цього ж року рівень води настільки низький, що стали видні залишки потонулих човнів, які, як правило, знаходяться під водою.

«Рівень води дуже низький і це погано. Але це не кінець світу. Просто судноплавні компанії зменшать навантаження на річку, а там буде видно, сподіваємось на покращення», – каже Тері.

Утім будь-які перебої на Міссісіпі матимуть негативний вплив на виробників кукурудзи, бобів сої та пшениці, які поставляють свій товар у всі куточки світу. 60% усього об’єму зерна, що експортує США, транспортується цим судноплавним руслом. Крім того по Міссісіпі проходять й інші товари, крім зерна: хімічна продукція, вугілля, різний вантаж.

Джейсен Браун – військовий інженер. За його словами, кораблям для безпечної навігації потрібно русло глибиною майже три метри та понад дев’яносто метри завширшки:

«Вода вже на такому низькому рівні, і за прогнозами вона продовжить падати, що ми починаємо вести наради між постачальниками, Службою берегової охорони та інженерними військами на випадок погіршення ситуації».

Капітан Бекет та його команда беруть безпосередню участь у цих переговорах. Їх першим обов’язком є знаходження мілин, які можуть скласти загрозу руху суден.

«Спочатку ми робимо заміри, потім вирішуємо, чи провести днопоглиблювальні роботи, чи відокремити ділянку буями. Звичайно обнесення мілини буями – це найпростіше та найшвидше рішення. Але, звичайно, чим більше рівень води падатиме, тим більше нам доведеться проводити землечерпальні роботи», – каже Бекет.

Крім того, транспортники будуть вимушені зменшити вантаж на баржах. Це означатиме фінансові втрати і підвищення цін на транспортування.

Попри тимчасові перешкоди з навігацією, Міссісіпі все ж таки залишається найзручнішим та найбільш вигідним водним шляхом в Америці, зауважують експерти.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG