Спеціальні потреби

До рекордної спеки призводять кліматичні зміни


Вперше науковці стверджують, що рекордно затяжна посуха та інші природні катаклізми безпосередньо пов’язані з кліматичними змінами.

У багатьох районах США тримається рекордна спека, найбільше страждає південна частина країни. Зокрема штат Техас страждає від посухи ще із січня минулого року. Посуха була спричинена природнім явищем Ла-Нінья – зниженням температури поверхневих вод Тихого океану, що принесло теплішу та сухішу погоду на півдні США. Кліматолог Джеймс Бредбурі каже, що ситуацію значно погіршує зміна клімату на планеті:

«На мою думку, сьогоднішні високі температури, хвилі спеки та в результаті посуха, пов’язані з потеплінням на планеті».

«Я сподіваюсь, що люди почнуть розуміти ризики, які представляють кліматичні зміни у майбутньому і усвідомлять, що наслідки цих змін ми бачимо вже сьогодні»
Пітер Скотт, кліматолог

Зв'язок між глобальним потеплінням та окремими природніми катаклізмами, як то посуха в Техасі, є предметом дослідницької роботи Пітера Скотта – голови відділу моніторингу Центру Гедлі – наукового інституту, який надає консультації уряду Великобританії:

«Ми знайшли конкретні докази, що спека в Техасі та рекордно високі температури, які ми мали у Великобританії у 2011 році, є наслідком діяльності людини», - говорить Пітер Скотт.

Згідно з дослідженням, у результаті збільшення шкідливих викидів в атмосфері у 2011 році вірогідність посухи у Техасі була у 20 разів більша, ніж у шістдесятих роках. Вірогідність спеки минулого листопада у Великобританії була у 62 рази вищою, ніж півстоліття тому. Хоча не всі природні катаклізми можна пов’язати безпосередньо зі змінами клімату на планеті, додають науковці, в умовах глобального потепління вони стають більш вірогідними, говорить Пітер Скотт:

«Візьмемо, наприклад, Ла-Нінью в Техасі, яке завжди спричиняє підвищення температури на узбережних територіях. Втім, минулого року регіон був ще більш уразливий до катаклізмів через загальну ситуацію з кліматом».

Посуха продовжує виснажувати і інші регіони країни, спричиняючи лісові пожежі та знищуючи врожаї у третині господарств країни. Американські аграрії попереджають, що у наступні місяці ситуація може погіршитись. Скот каже, що результати нових досліджень повинні підштовхнути людство до конкретних кроків зменшення викидів в атмосферу:

«Я сподіваюсь, що люди почнуть розуміти ризики, які представляють кліматичні зміни у майбутньому і усвідомлять, що наслідки цих змін ми бачимо вже сьогодні».

Науковець сподівається, що подібні дослідження стануть щорічною практикою, метою якої стане вивчення зв’язку між глобальним потеплінням та конкретними природними катаклізмами.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG