Спеціальні потреби

Значна територія США переживає рекордну посуху


Ціни на майбутні поставки кукурудзи та сої досягли рекордної позначки у зв’язку з посухою на значній території Сполучених Штатів. Так, ціна на кукурудзу підстрибнула на 50 відсотків, на сою на 35. Зоною природнього лиха оголошено райони у 26 штатах. Один з найбільш постраждалих через відсутність дощів - штат Арканзас. Місцеві фермери вимушені продавати рогату худобу, адже не мають чим годувати тварин. Синоптики не обіцяють полегшення.

Температура повітря в Арканзасі цього літа лише на один градус вище за середньостатистичну. Однак, відсутність опадів нанесла суттєвої шкоди посівам злакових та кормових культур. Час від часу випадають короткочасні дощі, але вони майже не впливають на вологість ґрунту. За оцінкою експертів, аби виправити ситуацію потрібно майже сорок сантиметрів опадів.

Висушені пасовиська вимушують фермерів, таких як Керен Гералсон, витрачати гроші на дорогі корми. Дощі, які нещодавно пройшли над її господарством, майже не допомогли.
Нам потрібно щонайменше 3-4 дні безперервних опадів. Звичайно краще б було цілий тиждень, але принаймні 3-4 дні допомогли б відновити вологість ґрунту».
Генк Чейні, агроном

Керен довелося зменшити своє стадо корів з понад 250 до 150 голів, що ускладнить її життя у майбутньому:

«Щоб ефективно працювати, мені потрібно буде більше корів ніж у мене залишилось. Коли настане час поповнювати стадо, ціни на корів значно зростуть. Тож я потрапила у замкнуте коло».

Агроном Генк Чейні прогнозує, що у разі, якщо не випадуть довготривалі дощі, врожай більшості злакових в Арканзасі цього року зменшиться на 50 відсотків:

«Нам потрібно щонайменше 3-4 дні безперервних опадів. Звичайно краще б було цілий тиждень, але принаймні 3-4 дні допомогли б відновити вологість ґрунту».

Лише приблизно 30% фермерів у штаті Арканзас мають достатньо води для поливу і коштовні поливні системи. Родина Криса Шейферса має вісім зрошувальних механізмів. Він говорить, що інвестиція повертається кращим врожаєм та полегшує процес отримання кредиту у разі необхідності.

«Безперечно, банк почувається спокійніше, коли вони дізнаються, що ти маєш зрошувальну систему, особливо у такі роки, як цей, - каже фермер Крис Шейферс.

Незважаючи на втрату врожаю та худоби, за оцінкою експертів, американські фермери набагато краще підготовлені ніж у 88, році коли останній раз пережили подібну посуху. Цим разом значна частина посівів застрахована. А завдяки, різкому стрибку цін, продавши ту частину врожаю, яку зможуть зберегти, фермери вірогідно, навіть залишаться з прибутками.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG