Спеціальні потреби

Спека у США призведе до стрибка цін на харчі


Ф’ючерсні контракти на зерно з травня виросли більш ніж на 30 відсотків, на сою – більш, ніж на 20.

Нестримна спека, яка панувала останніми тижнями на більшості території США, як також масові посухи, різко зменшили урожайність деяких зернових культур, які фермери планували зібрати у цьому році. Зокрема це стосується кукурудзи та сої. Експерти кажуть, що споживачі, найімовірніше, вже незабаром побачать підвищенні цін на продукти харчування у супермаркетах.

Літо 2012-го року, без сумніву, б’є усі рекорди як одне з найбільш спекотних за усю історію США. Цей рік може також видатися одним з найскладніших для американських фермерів.

Це одне з найсухіших літ, починаючи з 1988-го. Спека сильно вплинула на репродуктивний період кукурудзи, а в наступні три тижні постраждає також соя.
екперт з зернових культур Террі Роґґенсак

«Це одне з найсухіших літ, починаючи з 1988-го. Спека сильно вплинула на репродуктивний період кукурудзи, а в наступні три тижні постраждає також соя», - каже експерт з зернових культур Террі Роґґенсак.

Спекотна, суха погода завдала непоправної шкоди полям. Якщо така погода триватиме і далі, фермер Мет Хьюс може втратити третину своїх посівів.

«Неприємно усвідомлювати, що ти посеред періоду посухи, і дивитися, як початки кукурудза згортаються прямо всередині дня, повільніше ростуть бобові. Важко навіть думати, скільки зусиль і праці вкладено у те, щоб засіяти це поле, а потім розуміти, що практично все було марним», - говорить фермер Мет Мет Г’юс.

Менший врожай – вищі ціни. Ф’ючерсні контракти на зерно з травня виросли більш ніж на 30 відсотків. Соя – більш ніж на 20. Це означає, що дорожче коштуватиме хліб, молокопродукти і м’ясо. І не лише для американців, говорить економіст Шрінівас Зіруваданті.

«Якщо ви вирощуєте свиней в Китаї, який є найбільшим споживачем свинини у світі, то її ціна залежатиме від того, скільки коштувало вигодувати свиней», - зазначає він.

І це може виявитися проблемою для багатьох країн Азії та Близького Сходу, де споживання м’яса значно зросло. Навіть самодостатні країни, які споживають вирощені у себе продукти, найімовірніше зіштовхнуться з проблемами.

«Візьмемо наприклад Індію. Зазвичай вона експортує цукор, якщо рік був врожайним. Але, якщо врожай поганий, Індія змушена імпортувати цукор. Вона є одним з найбільших експортерів цукру в світі, другим за величиною. Але вона також є й одним з найбільших його споживачів. І у неврожайний рік імпорт точно буде не дешевим», - каже економіст Шрінівас Зіруваданті.

Економічна та політична нестабільність у світі лише посилить проблему. Якщо дощів так і не буде, то економісти прогнозують перебої з постачанням продуктів, нестачу харчів і, не виключено, голод у деяких країнах вже найближчим часом. У країнах, які є залежними від стабільних поставок одного з найбільших експортерів продуктів харчування у світі - Сполучених Штатів.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG