Спеціальні потреби

Площа льодовиків впала до рекордно низької позначки


2011 рік запам’ятався всім екстремальною погодою. Так, на минулий рік припала найгіршою за останнє десятиліття посуха.

Загальна температура останніх дванадцяти місяців - також найвища за всю історію сучасних поколінь. Цілі регіони по всьому світі стають теплішими та сухішими. Водночас, зони повеней отримують ще більше води. Екстремальна погода стала вже не виключенням, а правилом. Більшість науковців причиною цих змін називають глобальне потепління.

Що ми точно знаємо про глобальне потепління – так це те, що воно викликає прояви екстремальної погоди
кліматолог Гайді Каллен
За даними останнього звіту про стан клімату, підготовленого кількома сотнями науковців з 48 країн, темпи підвищення температур на планеті значно пришвидшуються. У дослідження йдеться про потепління як на суші, так і в океанських водах.

У 2011 році, відповідно звіту, розмір загальної площі льодовиків на планеті впав до рекордно низької позначки. І вони продовжують танути. Так, в Гренландії льодовики тануть в тридцять разів швидше, ніж десять років тому. За останнє століття рівень океану виріс на двадцять п’ять сантиметрів. Науковці твердять, що до 2050 року він підніметься ще на тридцять сантиметрів, а це означає, що частини таких міст, як наприклад Маямі чи Новий Орлеан, опиняться під водою.

Вперше за всю історію досліджень науковці стверджують, що екстремальна погода у 2011 році безперечно пов’язана з глобальним потеплінням. Разом з тим, кажуть дослідники, точки неповернення ми ще не досягли.

"Можливо, точки неповернення не буде ні цього року, ні наступного, але ситуація стає все більш напруженою. І чим раніше ми подбаємо про проблеми, тим легше нам буде їх подолати", - зазначає кліматолог Гайді Каллен.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG