Спеціальні потреби

Слідство щодо втручання Росії у США завершено, доповідь передали до Мін'юсту країни


Вже цими вихідними висновки можуть стати відомими Конгресу США

Міністр юстиції США "розглядає доповідь", і очікує, що "зможе поінформувати про головні висновки спеціального прокурора вже цими вихідними"

ЗМІ США повідомляють про завершення майже 2-річного розслідування спеціального прокурора США Роберта Мюллера щодо втручання Росії у політичні процеси у США. Згідно з повідомленнями, доповідь, яка зараз має статус секретної, передали до Мін'юсту США. Очільник відомства Барр тепер має ухвалити рішення про передачу усього документу, або його частин до Конгресу США, або ж його оприлюднення. Мін'юст також може передати до Конгресу лише власний підсумок доповіді.

Сама доповідь, як повідомляється, повинна містити зауваження слідства з приводу ухвалених ним рішень про притягнення фігурантів до відповідальності, або ж причини непритягнення. Як також відзначає видання Buzzfeed, правила не примушують Мюллера включати іншу інформацію у доповідь, але йому це не забороняється.

Лист міністра юстиції США Барра до Конгресу США, який також сьогодні оприлюднили ЗМІ, відзначає, що міністр "розглядає доповідь" і очікує, що "зможе поінформувати про головні висновки спеціального прокурора вже цими вихідними".

Він також наголосив, що прагне якомога більшої прозорості.

Головним завданням слідства громадськість США вважає відповідь на запитання, чи мала місце змова між табором кандидата у президента США Дональда Трампа та урядом Росії, який, як встановила американська розвідка, втручався у вибори 2016-го року з метою допомогти Трампу.

Сам Трамп відкидав будь-які протизаконні дії та змову з Росією, а слідство Мюллера називає "полюванням на відьом". Президент також заявив, вважатиме чесною лише таку доповідь слідства, яка зніме з нього підозри.

У Білому домі заявили, що не отримували доповідь Мюллера, а особистий юрист Трампа привітав передачу доповідь до Мін'юсту США.

Дивіться також: Vox-pop: Що думають про рослідування Мюллера і російське втручання самі росіяни

Vox-pop: Що думають про рослідування Мюллера і російське втручання самі росіяни. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:00 0:00

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG