Спеціальні потреби

Виборча кампанія у США: на черзі - партійні з’їзди


Виборча кампанія у США: на черзі - партійні з’їзди
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:52 0:00
Direct link
Виборча кампанія в США переходить у наступну фазу - виборчі партійні з`їзди. З`їзд Республіканської партії розпочнеться наступного понеділка, 27 серпня, в місті Тампа, штат Флорида. Демократи зберуться в Шарлоті, Північна Кароліна, на початку вересня. Жодних сюрпризів на цих з`їздах не очікується – республіканці офіційно номінують кандидатом в президенти Мітта Ромні, а демократи – Барака Обаму.

Напередодні з’їздів, екрани телевізорів заполонила негативна рекламна кампанія. Кандидати на неї реагують з образою.

«Інша сторона вирішила, що компроміс – це таке бранне слово. І вони витрачають багато часу, намагаючись побороти мене, замість того, щоб рухати країну уперед», - каже Барак Обама.

«Так що, пане президенте, заберіть свою кампанію розколу, злісті та ненавісті назад до Чикаго, та дайте нам можливість відбудувати та об’єднати країну», - закликає Мітт Ромні.

Мітт Ромні, обравши одного з лідерів республікацнів у Конгресі, Пола Раяна, своїм партнером на виборах, здобув прихильність консерваторів-республіканців.

Але в той же час, Раян негайно став мішенню демократів, які критикують його план реформування державної системи охорони здоров`я пенсіонерів.

«Тепер надії та зміни стали причиною атак та звинувачень. Ми не будемо валити провину на інших людей. Ми візьмемо на себе відповідальність», - заявив Пол Раян.
Так що, пане президенте, заберіть свою кампанію розколу, злісті та ненавісті назад до Чикаго, та дайте нам можливість відбудувати та об’єднати країну».
Мітт Ромні


Під час з`їзду Мітт Ромні має шанс посилити підтримку власної партії, каже аналітик Американського інституту підприємництва Норман Орнштейн:

«Ромні має шанс зруйнувати свій імідж владного, черствого багатія, що втратив зв'язок з реальністю, і показати себе як батька родини, який піклується про інших, але в той же час є досить компетентним, щоб рухати країну вперед».

Результати опитувань громадської думки показують, що виборці поки що віддають перевагу Бараку Обамі, але його позиція є дуже вразливою через слабку економіку. Президент намагається переконати американців, що ситуація покращується.

«Я підніматимусь кожного ранку і боротимусь за вас з усіх сил. Я думатиму про вас, представлятиму вас, боротимусь за вас. І я дотримався цієї обіцянки, Айова. Я дотримався цієї обіцянки», - заявив Обама, виступаючи перед виборцями штату Айова.

Орнштейн каже, що під час свого виступу в Шарлоті Обама стоятиме перед особливим викликом:
Я підніматимусь кожного ранку і боротимусь за вас з усіх сил. Я думатиму про вас, представлятиму вас, боротимусь за вас».
Барак Обама

«Йому треба підкреслити речі, які він зробив, включно з наказом про вбивство Осами бін Ладена, аби показати, що він - сильний, рішучий лідер».

У минулому, партійні з`їзди відігравали більшу роль, ніж сьогодні. На них, каже соціолог Пітер Браун, власно вирішували, кому бути кандидатом в президенти:

«Вони стали методом презентації партій у кращому світлі. Це шлях показати виборцям, що зараз представляє партія, ким є кандидат і, яких цінностей він дотримується».

А після з’їздів, наступним етапом передвиборчої кампанії стане низка дебатів між кандидатами, які розпочнуться 3-го жовтня.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG