Спеціальні потреби

Шанси Барака Обами та Мітта Ромні на перемогу – однакові


Мітт Ромні - головний конкурент чинного президента США
Мітт Ромні - головний конкурент чинного президента США

Оголошення Бараком Обамою своєї підтримки одностатевим шлюбам матиме вплив на результати президентських виборів у листопаді, кажуть експерти. Але ще більше на голоси виборців впливатиме стан економіки, динаміка її розвитку та рівень безробіття в країні.

Під час заходу з метою збору коштів, який вів співак Ріккі Мартін, президент Обама ще раз наголосив на своїй позиції щодо одностатевих шлюбів:

«Ми ніколи не помилялися, коли поширювали права та обов’язки на усі верстви населення. Це не робить родини слабкішими. Це їх посилює».

Але опитування громадської думки показує, що загалом населення США до цього питання ставиться неоднозначно. Під час виступу у Вільному Університеті в Вірджинії ймовірний кандидат у президенти від Республіканської партії Мітт Ромні вкотре наголосив на власній позиції:

«Шлюб – це стосунки між одним чоловіком і однією жінкою».

Соціолог Френк Ньюпорт каже, що питання одностатевих шлюбів допоможе Ромні здобути підтримку найконсервативніших республіканців:

«Думаю, що це може обернутися для Ромні позитивом. Це може активізувати його прихильників. Але чи це змінить думку людей, які зі своїм кандидатом ще не визначилися? Про це зараз важко сказати».

Демократи вірять, що висловлення однозначної підтримки одностатевим шлюбам допоможе чинному президенту перемогти у виборах. Але політичні дебати швидко повернулися у площину економіки.

«Президент та демократи можуть говорити, про що хочуть. Але факт залишається фактом: американський народ найбільше турбує економіка і безробіття», – заявив республіканець, речник Палати представників Джон Бейнер.

Економіка США поступово зростає вже 11-ий місяць поспіль. Але цього недостатньо, щоб пересічні американці відчули ефект на собі.

«Зарплати не ростуть. Рівень безробіття залишається високим. Люди розчаровані щодо стану економіки. Кожного разу як з’являється почуття, що ми виходимо з стагнації, ми повертаємося у неї знов», – говорить експерт Інституту Брукінґса Томас Манн.

До виборів у листопаді залишилося шість місяців. Соціологи кажуть, на сьогодні жоден з двох кандидатів не має відчутної переваги.

«Якщо взяти до уваги усі дані, то вони мають практично рівні шанси. Зараз 46% американців віддають перевагу Ромні і 46% – Обамі», – каже Ньюпорт.

І подібна ситуація, кажуть експерти, найімовірніше залишатиметься аж до самих виборів у листопаді.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG