Спеціальні потреби

Обама за легалізацію одностатевих шлюбів


Досі Барак Обама уникав прямої відповіді на запитання про його ставлення до одностатевих шлюбів. Він підтримував надання таким об’єднанням більших прав, але зупинявся за крок від того, щоб називати гомосексуальні союзи – шлюбом.

У середу президент змінив свою позицію: «У певний момент я прийняв рішення, що для мене особисто важливо чітко сказати, що одностатеві пари повинні мати можливість створювати шлюби».

Виглядає, що Обама був вимушений визначитися зі своєю позицію щодо гомосексуальних шлюбів раніше ніж розраховував. До цього його підштовхнула несподівана недільна заява віце-президента Джо Байдена:

«Я почуваюся абсолютно комфортно з приводу того факту, що чоловіки одружуються з чоловіками, жінки з жінками. Такі пари повинні мати однакові права і однакові свободи – як і традиційні пари. Відверто кажучи, я не бачу великої різниці між ними».

Після заяви Байдена журналісти засипали Білий дім запитаннями про те, чи є підтримка гомосексуальних шлюбів офіційною позицією також і президента. Від Обами вимагали прямої відповіді. І він прийняв рішення.

Обама завжди підтримував надання геям та лесбіянкам більших прав. Під його тиском Пентагон дозволив геям відкрито служити у війську. Його адміністрація виступила проти закону, який визначав шлюб виключно як «союз між чоловіком та жінкою». Заява Обами про підтримку одностатевих шлюбів стала логічним продовженням його політики встановлення рівноправ’я у цьому питанні.

Барак Обама: «Я завжди послідовно підтримував ідею, що геї та лесбіянки в Америці повинні мати рівні та справедливі права».

Експерти кажуть, що підтримка гомосексуальних шлюбів позитивно вплине на шанси Обами бути переобраним восени. Внески від геїв та лесбіянок вже сьогодні складають значну частку виборчого фонду президента. Від тепер Обама може розраховувати на ще більшу підтримку від цієї громади, особливо, зважаючи на категоричне заперечення права гомосексуальних пар одружуватися, яке висловлює ймовірний кандидат від республіканців Мітт Ромні:

«Я вважаю, що шлюб – це відносини між чоловіком та жінкою. Я дотримуюся цих поглядів вже тривалий час і не збираюся їх змінювати».

Суспільство розділилося у цьому питанні майже порівну. Сьогодні 50% американців підтримують легалізацію одностатевих шлюбів, 48% – проти. Eксперти відзначають значну лібералізацію поглядів американців – ще десять років тому понад 60% американців були проти легалізації одностатевих шлюбів.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG