Спеціальні потреби

У США скасовано закон, який забороняв геям відкрито служити у війську


Президент Барак Обама пообіцяв скасувати закон «Не питай, не кажи», ще під час виборчої кампанії. Після понад двох років при владі, йому вдалось провести відповідний закон через Конгрес, і він може занести цю справу в актив своїх виконаних обіцянок. У заяві з приводу офіційного початку відкритої служби сексменшин у лавах збройних сил, Барак Обама зокрема зазначив:

«Патріотам, які прагнуть служити країні, яку люблять, вже не треба брехати про свою сутність».

Цей день став святом для майже 14 тисяч військових, які були звільнені зі служби в армії за порушення закону «Не питай не кажи». Чимало з них планують повернутися на службу. Поміж таких, колишній майор військо-повітряних сил США Майк Алмі. У 2006-му році, після 13 років служби, Майка звільнили зі збройних сил, як тільки начальство дізналось про його гомосексуальні стосунки з іншим військовим. Після звільнення Алмі став одним з активних учасників боротьби за скасування обмеження на службу гомосексуалістів, і з особливими почуттями зустрів день коли подібні йому люди вже не повинні приховувати своєї орієнтації.

«Напевно для більшості цей день пройде непоміченим, і це добре. Це означає, що у нас є інші, набагато важливіші проблеми про які треба хвилюватися, ніж сексуальна орієнтація людей, які служать у збройних силах», - каже Алмі.

Закон «Не питай, не Кажи» був прийнятий у 1993-му році, під тиском активістів захисту прав сексменшин, і дозволив гомосексуалістам служити за умови, що вони приховували свою орієнтацію. До його прийняття, сексменшинам була зачинена дорога у лави збройних сил США.

Однак, кілька останніх років активісти вели боротьбу за скасування і цього закону, щоб люди нетрадиційної орієнтації могли служити відкрито. Чимало критиків вважають, що скасування «Не питай, не кажи», послабить моральний стан військових. Так, Томмі Сірс, виконавчий директор військового аналітичного центру переконаний, що приватне життя особи, грає важливу роль, коли солдати живуть у казармених умовах.

«Наші солдати проводять час не лише на полі бою. Тож закон «Не питай, не кажи» було запроваджено з урахуванням усіх аспектів життя військових, як і повинно бути у збройних силах», - наполягає Сірс.

Він та інші критики нарікають, що процес скасування закону було проведено через Конгрес занадто швидко і без відповідного обговорення.

Пентагон, тим часом, чітко виконує наказ з гори. Міністерство оборони заздалегідь почало підготовку до зупинки дії закону «Не питай, не кажи» і не очікує проблем пов’язаних з цим процесом.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

Лондон не змінив свою позицію щодо Storm Shadow. Деталі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:33 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG