Спеціальні потреби

Посуха може вплинути на результати виборів президента США


Посуха може вплинути на вибори у США
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:18 0:00
Direct link
У Сполучених Штатах набирає обертів президентська виборча кампанія. Як чинний глава держави, так і його конкурент республіканець Мітт Ромні намагаються переконати американців, що саме він, а не його опонент, здатний вирішити економічні проблеми країни. А проблем чимало. Одна з них – посуха на середньому заході. Уже кілька місяців фермери благають про допомогу, і від того, що їм запропонують кандидати, залежатиме доля багатьох голосів. У центрі уваги виборчої кампанії опинився закон про сільське господарство, дія якого вигасає у вересні.

«Ми втомилися від цього тупика. Ми втомилися чути, що Конгрес: Палата представників і Сенат, не можуть дійти порозуміння. Всі стоять на різних позиціях».
Роб Еволт
Брак опадів і несамовита спека на півдні Айови змушують багатьох фермерів хапатися за голову. Роб Еволт, наприклад, не може повірити, що завжди повний води струмок на його господарстві майже повністю висох. А трава на пасовиськах вигоріла настільки, що йому доводиться кожного дня приносити сіно і воду для худоби. Ситуацію ускладнює і те, що цьогорічний врожай кукурудзи повністю пропав. Перебій у постачанні злакових і високі ціни на корми, переживає Роб, негативно позначаться на решті його господарства:

«Свинарство сильно постраждає, адже свиней ми годуємо кукурудзою. Кури, гуси також будуть потерпати, бо все, що кури їдять це – кукурудза. І для виробництва молока нам потрібна кукурудза».

Нещодавно під час передвиборчої кампанії у штаті Айова президент Барак Обама заявив, що федеральний уряд закупить у фермерів свинину, курятину і баранину на суму у 170 мільйонів доларів, і таким чином допоможе тим, які несуть збитки від наслідків посухи. Роб, однак, вважає це звичайним політичним маневром:

«На коротку перспективу це допоможе нам, але навряд чи це врятує нас у наступні 8-10 місяців при теперішніх цінах на корм і витратах на утримання худоби».

Що може допомогти фермерам, вважає Роб, так це страховий поліс на врожай, положення про який міститься у фермерському законі, термін дії якого ось-ось завершиться.

«Ми втомилися від цього тупика. Ми втомилися чути, що Конгрес: Палата представників і Сенат, не можуть дійти порозуміння. Всі стоять на різних позиціях», – обурюється Роб Еволт.

Професор політичних наук Кристофер Віт не сумнівається, що посуха в Айові вплине на результати виборів президента у цьому штаті:

«Те, яким чином представники обох партій реагували чи не реагували на посуху матиме вирішальне значення».

Конгресмен-республіканець Френк Лукас, який очолює аграрний комітет у Палаті представників, сподівається, що законодавці не зволікатимуть з поновленням закону. І особливо ті, які провели літні відпустки в уражених посухою районах.

«Я покладаюся на фермерів і власників ранчо, які нагадають народним обранцям про їх обов’язок, працювати з комітетом для продовження дії закону», – каже Френк Лукас.

Найкраще, що могло би статися у випадку Роба, це, аби пішов добрий дощ, щоб у потічку знову зажурчала вода, а на пасовиськах виріс безкоштовний корм для худоби. Але в очікуванні дощу, доводиться сподіватись і на підтримку уряду.
XS
SM
MD
LG