Спеціальні потреби

Обама і Ромні змагаються за підтримку латиноамериканців


До президентських виборів у США залишається менше п’яти місяців. Одним з ключових факторів, що матиме вплив на вибір американців у листопаді, є стан ринку праці. У травні рівень безробіття знову виріс, досягнувши 8,2%.


«Тут уже треба дивитися хто найгірший з усіх зол? Я не жартую. Чи Ромні мені імпонує? Ні. Чи я задоволений Обамою? Також ні».
Віллі Фернандез
Серед іммігрантів з країн Латинської Америки ситуація ще гірша – рівень безробіття становить 11%. При цьому іспаномовна громада зростає в Америці найшвидшими темпами і відіграє все більш важливу роль у політичному житті країни. У таких штатах як Колорадо, Нью-Мексико та Невада саме голоси цього електорату можуть стати вирішальними на виборах. За даними ж останніх опитувань, вони вдвічі більше віддають перевагу Обамі перед його ймовірним суперником від Республіканської партії Міттом Ромні.

На одному з останніх виступів президент Обама сказав, що потребує більше часу для того, щоби вирішити проблеми Америки:

«Знаю, що ми пережили складні роки, знаю, що багато ми уже зробили, але робота ще не завершена».

Питання економіки з латиноамериканцями, власниками малого бізнесу, недавно обговорював і Мітт Ромні, фактичний опонент Обами на виборах президента. Мітт Ромні уникнув на цій зустрічі теми нелегальної імміграції, що дуже непокоїть громаду вихідців з Латинської Америки і власників мало бізнесу. Віллі Фернандез – один із них:

«Тут уже треба дивитися хто найгірший з усіх зол? Я не жартую. Чи Ромні мені імпонує? Ні. Чи я задоволений Обамою? Також ні».

Латиноамериканська громада підтримує реформу імміграційної системи в Америці і не погоджується з тим, що депортація нелегалів вирішує усі проблеми. Не менш важливою, на їх думку, є і те, що кількість посадовців латиноамериканського походження не відповідає пропорційності іспаномовного населення у більшості штатів. Тому і явка їх громади на виборах дуже низька, кажуть вони.

Віллі Фернандез вважає, що в країні надто часто зосереджують увагу на етнічному походженні кандидатів:

«Якщо тебе обрав народ, ти маєш представляти його інтереси, ким би ти не був. Ти можеш допомагати якійсь одній меншині, але ти маєш представляти весь народ».

І хоча зі своїм кандидатом він ще не визначився, все ж таки Віллі має намір виконати свій громадський обов’язок і проголосувати на виборах президента у листопаді.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG