Спеціальні потреби

Президент США нагородив Шимона Переса Медаллю свободи


Президенти США та Ізраїлю Барак Обама і Шимон Перес у середу 13-го червня провели переговори в Білому домі. Керівники двох країн обговорили кризу в Сирії, наслідки Арабської весни та ситуацію в Ірані.

Під час свого візиту ізраїльський лідер отримав вищу цивільну нагороду США. За останні десятиліття Шимон Перес багато разів бував у Білому домі, але ця зустріч стала глибоко символічною для досвідченого ізраїльського політика. За його 70-річну кар'єру, з позицією Переса щодо Близького Сходу рахувались усі президенти США.

«На нас лежить виняткова відповідальність перед нашим власним народом, перед друзями в усьому світі, перед майбутніми поколіннями – зупинити іранську загрозу і зробити це без зволікання.
Шимон Перес
Перес два терміни займав посаду прем'єр-міністра Ізраїлю. У 1994-му році разом з Іцхаком Рабином і палестинським лідером Ясіром Арафатом він отримав Нобелівську премію миру за зусилля зі встановлення миру на Близькому Сході.

Кілька тижнів тому Перес не зміг приїхати в Білий дім, щоб отримати президентську Медаль свободи, яку Барак Обама вручив ще 12-ом іншим людям.

Перес удостоєний нагороди за його зусилля у розв’язанні близькосхідного питання, а також за поглиблення американсько-ізраїльських дипломатичних відносин.

Як сказав Обама, Перес – це та людина, яка знає, що до світла треба не тільки прагнути, але і домагатися його. Робота над досягненням миру, безпеки та гідного життя для ізраїльтян, палестинців та арабських сусідів Ізраїлю стали справою всього його життя.

Президент Перес зазначив, що завдання встановлення миру між Ізраїлем і палестинцями «ніколи не була таким нагальним, як зараз». Будь-які затримки, можуть знизити шанси на успіх, вважає він:

«Екстремісти використовують ізраїльсько-палестинський конфлікт для прикриття своїх справжніх намірів».

За словами Переса, Іран становить загрозу для світу через своє керівництво, яке «хоче домінувати на Близьким Сходом», поширюючи терор і намагаючись створити атомну бомбу.

«На нас лежить виняткова відповідальність перед нашим власним народом, перед друзями в усьому світі, перед майбутніми поколіннями – зупинити іранську загрозу і зробити це без зволікання. Пане президенте, ви дуже наполегливо працюєте над створенням всесвітньої коаліції, яка повинна запобігти цій прямій загрозі. Ви правильно почали із введення економічних санкцій і чітко заявили, що до уваги беруться й інші варіанти вирішення проблеми. Безсумнівно, ми підтримуємо вас», – зазначив Перес.

Говорячи про події Арабської весни, Перес високо оцінив заслуги молодого покоління арабів, які «відкрили очі і виступили проти утисків, бідності та корупції».

Ізраїльська газета також повідомила, що президент Перес звернувся до Обами з проханням про помилування Джонатана Полларда, якого засудили за шпигунство на користь Ізраїлю у 1986-му році. Поллард відбув 27 років зі свого 30-річного ув'язнення. Прес-секретар Білого дому раніше повідомив журналістам, що позиція США щодо Полларда залишається незмінною.

На церемонії у Білому домі були присутні екс-президент Білл Клінтон і держсекретар Гілларі Клінтон, а також Даліла Рабін – донька Іцхака Рабіна, убитого у 1995-му році єврейським екстремістом, який виступав проти угод в Осло.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG