Спеціальні потреби

До президентських виборів у США лише три місяці


За три місяці до виборів президентська кампанія у США звучить переважно негативними нотами. Кандидати зосередилися на критиці один одного і не шкодують грошей на негативну рекламу у медіа.

Центральною темою виборів, як і раніше, залишається економіка. Кожен кандидат переконує, якщо до влади прийде його опонент – це буде погано для економіки.

У суботу кандидат від республіканців Мітт Ромні вирушив у автобусний тур кількома ключовими штатами. Проте виборці більше чують не про деталі його програми, а про те, чому не треба голосувати за Обаму:

«У нього вже не залишилось виправдань. І сьогодні Іллінойс має проголосувати за те, щоб він забрався з Білого дому».

Ромні критикує Обаму за марнотратство, збільшення державного боргу, а також – методи управління, які він називає «соціалістичними». Наприклад, коли йдеться про федеральну допомогу малозабезпеченим.

«За планом Обами, вам не потрібно працювати чи вчитися. Уряд задарма надсилатиме вам чек з допомогою».

Барак Обама також увійшов у виборчий ритм і проводить чимало часу, збираючи гроші на свою кампанію. Він критикує Ромні за лобіювання інтересів мільйонерів та мільярдерів. Економічна програма Ромні, на думку Обами, – це відбирати гроші у бідних і давати їх багатим. Він каже:

«Це як Робін Гуд навпаки. Це «Ромні – Гуд»

Тим часом урядові звіти про стан американської економіки лише підживлюють занепокоєння в суспільстві. Попри кращі, ніж очікувалось, темпи створення робочих місць у липні, рівень безробіття у США знову зріс. Зараз він становить 8.3 %. Експерти кажуть, що це тривожний сигнал. Економіст Міжнародного валютного фонду Роберто Кардареллі каже:
З початку рецесії економіка США втратила 7.5 мільйона робочих місць. Лише 3 мільйони вдалося відновити.

«З початку рецесії економіка США втратила 7.5 мільйона робочих місць. Лише 3 мільйони вдалося відновити».

За даними офіційної статистики, 13 мільйонів американців сьогодні є безробітними. Деякі економісти кажуть, що насправді без роботи сидять набагато більше людей, які навіть і не намагаються працевлаштуватися. Такої думки дотримується експерт Yahoo Finance Мет Несто:

«Близько третини працездатних американців сьогодні не працюють. Це 88 мільйонів безробітних».

Мітт Ромні звинувачує президента у повільному відновлені економіки. Обама, у свою черго твердить, що саме політика республіканців і спричинила цю рецесію. Опитування показують що виборці покладають вину за економічні проблеми на обидві партії.
XS
SM
MD
LG