Спеціальні потреби

У США зростає попит на товари місцевого виробництва


Вирішальним у цьогорічних виборах у США може стати стан економіки, яка залишається хиткою, однак демонструє ознаки одужання. Один з позитивних факторів – повернення підприємств до Сполучених Штатів. Протягом десятиліть американські компанії переносили виробництво у країни з дешевою робочою силою. Однак, попит на товар, зроблений у США спонукає виробників товарів легкої промисловості повертатися на Батьківщину.

Понад 150 тисяч людей на півдні Каліфорнії зайняті у різних галузях легкої промисловості. Ільзе Метчик, президент асоціації легкої промисловості. За її словами, усе більше дизайнерів одягу сьогодні шиють свою продукцію у США:

«Усе, що розповідають тепер про Китай: що там не виконуються закони про працю, що уряд занижує свою валюту… Це насторожує людей. Вони, можливо, не знають подробиць, але вони в курсі подій».

Американські споживачі так само починають віддавати перевагу товарам, зробленим у США. Кетлін Гудак каже, що воліє підтримувати місцевого виробника:

«Я хочу, щоби мої гроші йшли на підтримку американських робітників».

Попит на речі, зроблені у Сполучених Штатах, існує навіть за кордоном, говорить Браян Кенґ, президент базованої у Лос-Анджелесі компанії «Rhapsody»:

«Колись усі були під враженням, що на азійському ринку найкраще продаються «Fendi», «Gucci» чи вже зовсім дешевий одяг. Ми побачили, що це не так. Адже є великий середній клас».

Торік Браян перевів до США більшість свого виробництва, що знаходилося у Латинській Америці та Китаї. Не зупинило його навіть те, що собівартість товарів, зроблених у США, зросла на 10-20%.

Лоні Кейн, президент фірми «Karen Kane», також свого часу мав виробництво текстильних виробів у Китаї. Тепер він шиє продукцію в Америці. Підприємець каже, що виробництво у Китаї перестає бути дешевим:

«Китай, і його життєві стандарти йдуть вгору, а з ними і зарплати».

А от якість товару не покращується. Натомість в Америці виробники мають більше контролю над технологіями і матеріалами, а значить і над якістю продукції, на що звертають увагу у дорогих мережах роздрібної торгівлі.

«Я віддаю перевагу товарам, зробленим у США тому, що я можу встановити зв’язки з виробником, а також це прискорює доставку товарів до крамниць. Якщо є гарантії, то є і якість», – каже Френк Дороф.

Усе ж більшість одягу шиється поза межами Сполучених Штатів, і, як каже Лоні Кейн, деякі речі навряд чи колись будуть вироблятися в Америці:

«Речі, які продаються у мережі крамниць «Волмарт», ніколи не будуть робити у США. Їх клієнти готові платити лише певну ціну, а за такі гроші тут такого не зробиш».

Утім якщо Китай стане занадто дорогим для виробників, вони завжди зможуть перевести виробництво в якусь іншу країну як, наприклад, Бангладеш чи Камбоджа.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG