Спеціальні потреби

15-20 українців претендують на кожне доступне місце в американському ВИШі - директор Фулбрайт в Україні


Студенти з України, які вже навчаються у США кажуть, що Америка відрізняється тим, що оцінки ставлять за виконані завдання , а не за хабарі.

Наступила найбільш хвилююча пора для вступників до американських ВУЗів. Університети приймають остаточні рішення, кого хочуть бачити серед своїх студентів. З особливим нетерпінням цього чекають іноземні студентів, які бажають на собі відчути академію американського зразку. З кожним роком кількість аплікантів з-закордону зростає, окрім формування іміджу навчального закладу, студенти з-за кордону ще й вагома графа прибутку в бюджеті країни. За даними Міністерства торгівлі, грошима за освіту та проживання іноземні студенти привнесли в економіку країни 21 мільярд доларів за минулий рік.

Загальне число іноземних студентів в американських ВУЗах за минулий рік зросло на 4,7%. Найбільше приїхало студентів з Китаю, у порівнянні з попередніми роками в 2011-му їх стало майже на чверть більше. Наступними в рейтингу країн за кількістю студентів, що приїхали навчатися в США – молоді люди з Туреччини та Близького Сходу. Також більше українців стало шукати шляхів отримати фінансову підтримку для навчання в США.

“За шість років, що я очолюю програму, кожного року зростає кількість анкет на студентську програму, і на програму для молодих викладачів. Останнього року ми отримати майже триста анкет на студентську програму – це на 20-25 місць”, - каже Мирон Стахів, Директор програми імені Фулбрайт в Україні.

Максим Плахотнюк з Вінниці отримав стипендію програми академічних обмінів імені Фулбрайт. Зараз він навчається на PhD програмі в Університеті Іллінойс в Чикаго, де вивчає фізику. Сюди він приїхав саме за ресурсами бібліотек та можливістю спілкуватися з викладачами світового рівня у своїй галузі.

“Це по-перше досвід міжнародний, по-друге це набагато вищий рівень освіти – не корумпованість. Це досить важливо, коли ти приходиш на заняття і знаєш, що ти отримуєш знання і єдиний метод їх отримати це – прочитати книгу, розв’язати задачу, а не заплатити”, - каже Максим.

Навчальна програма Максима займе три-чотири роки, за які він повинен встигнути провести всі необхідні дослідження та написати наукову роботу. Студенти з України, які приїздять навчатися в США часто стикаються з тим, що предмети, які національні університети вважають непотрібними, для американських ВУЗів життєво-важливі, тому доводиться вчити з нуля, і студенти вчать.

“Різниця в можливостях, в методах викладання, у матеріалах, у доступі до літератури, до інтернет-технологій та інтернет-джерел. Наприклад, в університеті є вільний доступ до інтернет джерел до інтернет статей, до різних баз даних з науковими статтями, що було неможливо зробити в Україні”, - розмірковує Максим.

В американські університети приїздять не тільки за теоретичними знаннями та дипломом. Лабораторії, оснащення та наукові дослідження, які проводять американські професори зацікавлюють пост докторантів, але не менше сьогодні цінується космополітичніть молодих людей, які мають досвід життя в іншій країні.

“Я думаю іноземний досвід завжди є тільки плюсом, особливо, якщо ви думаєте потім викладати або займатися наукою в університеті. Мої викладачі говорили, що хочуть бачити таких людей, тому що є різні стандарти проведення наукових досліджень, в різних країнах люди роблять це по-різному”, - завуважує Джон Гріффін з Ірландії, який сьогодні працює в університеті Єль, США.

Оскільки серед іноземних студентів з кожним роком зростає конкуренція за магістерський диплом американських університетів, то тепер окрім необхідних вступних тестів, сертифікату з високим балом, як доказу того, що аплікат вільно володіє англійською мовою, потенційний студент повинен продемонструвати свої наукові досягнення та уміння працювати в командні з людьми з різним бекграундом.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG