Спеціальні потреби

У США йде боротьба за контроль над Конгресом


Опитування громадської думки вказують на те, що опозиційна Республіканська партія явно випереджає демократів на виборах у Конгрес, що відбудуться цього листопада. Однак президент Обама, як виглядає, здаватися не збирається. За допомогою заходів, спрямованих на відживлення економіки, він намагається побороти республіканців, які, на думку багатьох, нині мають велику підтримку серед населення.

Заради економічного піднесення та створення додаткових робочих місць президент Обама пропонує нові податкові скорочення для бізнесу, а також зменшення бюджетних витрат на розвиток інфраструктури.

Під час виступу в штаті Огайо президент Обама заявив, що американці незадоволені та занепокоєні високим рівнем безробіття, звинувативши при цьому республіканців у використанні цих страхів пересічних американців для досягнення політичної переваги.

«Багато чого змінилося з того часу, коли я був тут напередодні минулих президентських виборів; але вибір, який повинна була зробити країна – той самий. Як і раніше, ми обираємо між страхом та надією, минулим та майбутнім. Досі йдеться про те, чи ми рухаємось уперед, чи скочуємось назад. Ось саме до цього зводяться ці вибори, ось перед таким вибором і постанете ви у листопаді».

Зокрема президент Обама з неприязню висловився про лідера республіканської меншості у Палаті представників Джона Бейнера – вихідця з Огайо, який раніше під час свого недавнього виступу в Клівленді піддав критиці економічну політику президента.

«Президент Обама повинен попросити, щоби пішли у відставку решта членів його економічної команди, починаючи з голови Міністерства фінансів Тимоті Ґайтнера та голови Національної економічної ради Ларрі Саммерса», – сказав Джон Бейнер.

Бейнер закликав президента зберегти зменшені податки для всіх американців незалежно від прибутку, що свого часу ввів колишній президент Джордж Буш. Обама ж планує втримувати податки низькими лише для тих осіб, прибуток яких не перевищує 250 тисяч доларів на рік.

Наразі демократи мають більшість як в Палаті представників, так і в Сенаті, втім Бейнер сподівається, що вже цього листопада він стане спікером Палати представників, якщо республіканці переможуть на виборах.
Дейвід Марк – головний редактор інтернетного та друкованого інформаційного видання Politico. Він каже, що ініціативи Обами навряд чи матимуть великий вплив на результат виборів у листопаді.

«Так що у президента справжні проблеми. У нього рівень безробіття складає 9,5 - 9,6 відсотка, ВВП не рухається, економічні показники загалом дуже низькі. І поки все це не зміниться, у президента реальні проблеми».

З цим погоджується політичний аналітик Вільям Галстон з Інституту Брукінґса.

«Люди вже сформували певну думку щодо економіки, вони розуміють свою власну економічну ситуацію і вони вже мають певне ставлення до президента. Разом з тим, між цими виборами та 2012 роком вони ще можуть змінити свою думку», – каже Вільям Галстон.

Втім, поки що президент Обама переймається більше виборами у Конгрес – до яких залишилось менше двох місяців, – ніж своїм другим терміном, доля якого вирішуватиметься лише за два роки.


  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG