Спеціальні потреби

Республіканська Палата представників кидає виклик президенту Обамі


Зі своєї відпустки на Гаваях президент Барак Обама повертається у зовсім іншу політичну реальність. Із середи цього тижня Палата представників контролюватиметься республіканцями, а демократична більшість у Сенаті значно скоротилася у результаті останніх виборів. У свої першій публічній заяві у 2011-му році президент Барак Обама висловив готовність співпрацювати з республіканцями:

«Я готовий працювати з будь-ким з будь-якої партії, хто має гарні ідеї та відданий справі їх реалізації».

Республіканці кажуть, що і вони готові до співпраці, але – на власних умовах.

«Вони створили забагато боргу, збільшили уряд. Якщо ви хочете зменшити кількість чиновників, я думаю, ви знайдете партнера у Республіканській партії», – заявив сенатор-республіканець Ліндсі Грем в ефірі програми «Зустріч з пресою» на каналі NBC.

Перша мета, яку ставлять перед собою республіканці у Конгресі, – скасувати реформу системи охорони здоров’я.

«Ми сказали, що винесемо на голосування відміну реформи системи охорони здоров’я. Це станеться ще до щорічного звернення президента до нації», – оприлюднює плани республіканців конгресмен Фред Аптон у недільному шоу на каналі Fox News.

Скасувати реформу республіканцям навряд чи вдасться – Сенат контролюють демократи та й президент має право вето. Однак, підконтрольна республіканцям Палата представників може зупинити виділення коштів на запровадження змін, передбачених у законі про реформу.

«Реформа Обами збанкрутує країну. Ви побачите, що ми будемо боротися за її скасування, бо цього прагне народ», – наполягає конгресвумен від Міннесоти Мішель Бакмен в ефірі телеканалу CBS.

Інше питання на порядку денному республіканців у Конгресі – зменшення державного боргу та урядових витрат. Республіканці погрожують обмежити можливість уряду позичати гроші доти, доки державні витрати не повернуться до рівня, що існував до приходу Барака Обами до влади.

«Я не збираюся голосувати за збільшення межі на позичання коштів, поки ми не будемо витрачати на рівні, не більшому від 2008-го року», – обіцяє сенатор Ліндсі Грем.

Економісти Білого дому кажуть, що це загрожує катастрофічними наслідками.

«Це буде перший дефолт в історії, спричинений виключно божевіллям», – попереджає економічний радник Білого дому Остен Ґолсбі.

І третій фронт, який відкривають республіканці, – розслідування діяльності уряду. Новий голова комітету Конгресу зі спостереження за діяльністю уряду Дерелл Ісса обіцяє проведення слухання з низки питань – від порушень у галузі державного медичного страхування і до екологічної катастрофи у Мексиканській затоці.

«Чим швидше Адміністрація зрозуміє, що ворог – бюрократія і розтринькування державних грошей, а не інша партія, тим всім нам буде краще», – каже він.

І першим кроком, який планують республіканці, стане зменшення коштів, що виділяються з бюджету на підтримку діяльності Конгресу, на 5%. Зменшити державний борг США це допоможе мало, але таким чином республіканці прагнуть продемонструвати, що вони самі готові виконувати власні поради.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Інше за темою

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG