Спеціальні потреби

Актуально

Чорна п’ятниця і кіберпонеділок у США: чому це більше не працює?

Думки, висловлені в рубриці «Моя Америка», передають погляди самих авторів і не відображають позицію «Голосу Америки».

«Суперзнижки» на смартфори, телевізори й одяг. Кілька останніх вечорів я провела під девізом: «шукайте і знайдете». Це моя третя «чорна п’ятниця» у США, і я була твердо налаштована вполювати гарні пропозиції. На жаль.

Прискіпливо дослідивши асортимент і розмір дискаунтів, я зрозуміла, що за великим рахунком, більшість розпродажів (хоч і не всі) – вдала наживка торгівельних мереж, на які ми часто охоче ведемось. І ось чому.

Гірше із найгіршого?

Дійсно круті моделі ноутбуків чи телефонів продаються в Америці й без знижок дуже добре.

Купівельна спроможність американців – одна з найкращих у світі, середній річний дохід у США – $60 тисяч (на родину до податків), в Україні – менше $3,7 тисяч (на людину з вирахуванням податків).

Зрозуміло, що смартфон за тисячу доларів набагато доступніший навіть для не надто заможного американця. Тож відомим брендам часом особливо й не треба боротись за споживача, знижуючи ціни.

Натомість на Чорну п’ятницю переважно розпродають те, що: а) залежалось на полиці; б) наприкінці року має поступитись місцем оновленим моделям продуктової лінійки. Ноу-нейм бренди та не надто популярні моделі – ось на що крамниці знижують ціни у першу чергу.

Забіг із перепонами

Це ж стосується так званих doorbusters – переважно, йдеться про дуже лімітовану кількість телевізорів із заявленими шаленими знижками, які мають заманити покупців, щоб уже всередині вони дізнались, що їх розпродали, а ввічливі консультанти втюхають вам «іншу, навіть кращу модель», на яку, звісно, знижка буде не надто велика.

Якщо ж ви дійсно хочете вполювати справжній doorbuster, треба поводитись як обережний мисливець: прокинутись затемна чи навіть зайняти чергу з ночі, терпляче вичікувати, а потім рішуче здійснити покупецький удар по конкретній здобичі, інакше буде – як за двома зайцями.

До того ж, часто мисливцям за знижками висувають купу додаткових умов і вимагають від них здійснити низку складних маніпуляцій, як-то: відстояти в окремій черзі за талонами на окремі товари, отримати талон на омріяну річ, відстояти в окремій черзі перед відкриттям магазину, забігти до магазину, встигнути вхопити своє (кількість-то обмежена!), не загубивши у натовпі талон, зайняти чергу на касі… а ще повідтискатись, розповісти віршик і назвати імена всіх американських президентів (звісно, жартую, але думка, думаю, зрозуміла).

Не п’ятницею єдиною

По-перше, мережі все частіше починають ці розпродажі за тиждень-два до самої Чорної п’ятниці, а закінчують – «кібертижнем», що не обмежується понеділком.

По-друге, це лише початок сезону розпродажів у США, що триває до Різдва, подарунки на який – одна з головних причин для шопінгу. І деякі експерти кажуть, що насправді після Різдва і Нового року мережі, намагаючись позбутись нерозпроданого до свят, роблять найвигідніші пропозиції.

По-третє, сезонні розпродажі, особливо одягу, у Сполучених Штатах відбуваються в різний час протягом всього року.

І це не жалюгідні мінус 10-20% після попереднього підвищення ціни, як в Україні, а дійсно 50-80% від реальної вартості якісних брендових речей! Тож я щиро не розумію, наприклад, жінок, які у Чорну п’ятницю побились за білизну у Victoria’s Secret. Цей же магазин має величезні знижки на половину товару щопівроку.

Знижкові нігілісти

На тлі щорічного шаленства на Чорну п’ятницю, з якого так полюбляють глузувати українці, серед американців зростає мода на зверхнє ставлення до таких забігів по крамницях.

По-перше, ідучи на розпродажі, із вірогідністю у 99% виходиш не з тим, по що ідеш, а із купою товарів, які не потрібні чи не по кишені.

По-друге, до трендових рухів серед американської молоді – веганства, йоги, розділення сміття – додається «етичний шопінг», за яким треба купувати вдумливо – лише необхідне, безпосередньо у виробників, зроблене в Америці й ще краще, місцеве, і ще не гребувати «блошиними ринками» чи самостійно продавати чи віддавати непотрібні більше речі.

В моєму оточенні, що, звісно, не представляє всю Америку, превалює саме таке помірковане ставлення до покупок.

Крім того, до Чорної п’ятниці деякі магазини електроніки відкриваються власне у четвер вночі – тобто на День подяки. І полишати святкові столи, що тріщать під вагою індички, картоплі і пирогів, щоби мерзнути у листопадову ніч по-під магазином заради сумнівної вигоди, - хочуть усе менше людей.

«З холодним розумом і каменем замість серця»

І все ж, у Чорну п’ятницю й Кіберпонеділок у США можна й добряче заощадити. Щоправда, в окремих категоріях. Найвигідніше – мобільні, телевізори, дрібні побутові прилади, начиння для кухні й дому, одяг і взуття.

Наприклад, за MacBook Pro один із найбільших онлайн-рітейлерів замість $2000 хотів $1500, телевізор-кінотеатр Samsung з діагоналлю 75 дюймів віддавали за $3500 замість $4000, а на ноутбук HP преміум-класу скинули $350 з $1500.

Крім того, експерти радять не забувати про спеціальні сайти, які допомагають відстежувати і протягом року порівнювати ціни на омріяні товари, що продають різні онлайн-платформи.

Ну і пам’ятати, що у щорічних розпродажах можна перевіряти акції не лише не одяг чи техніку, а й на сайтах авіакомпаній, банків, косметичних брендів тощо.

Головне – не шаленіти. Або принаймні пам’ятати, що більшість придбаних у запалі товарів – американські магазини дозволяють легко повернути протягом 30-60 чи навіть 90 днів, часом навіть без оригінального пакування, бірок чи наклейок.

Дивіться також: Чорна п'ятниця: Американці за вихідні витратили вже 6 мільярдів доларів на шопінг. Відео

Чорна п'ятниця: Американці за вихідні витратили вже 6 мільярдів доларів на шопінг. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:27 0:00

Всі новини дня

«Ми знаємо про відео». Білий дім про суперечливі повідомлення щодо загибелі російського адмірала Соколова

На цьому зображенні показано момент попадання ракети в штаб російського Чорного флоту в Севастополі, п’ятниця, 22 вересня 2023 року. (Кримський Telegram-канал через AP)
Українські сили спеціального призначення заявили, що «уточнюють інформацію» з приводу загибелі командувача Чорноморським флотом Росії адмірала Віктора Соколова після того, як на російському державному телебаченні показали відео з його участю.
«Як відомо, внаслідок ракетного удару по штабу Чорноморського флоту РФ було знищено 34 офіцери. Наявні джерела стверджують, що серед загиблих командувач ЧР РФ. Багато кого досі так і не вдалося ідентифікувати через розрізненість фрагментів тіл, – мовиться у повідомленні сил спеціального призначення у Facebook. – Оскільки росіяни терміново були вимушені публікувати відповідь з начебто живим Соколовим - наші підрозділи уточнюють інформацію».
У вівторок російське телебачення показало кадри наради військових та міністра оборони Сергія Шойгу, у якій дистанційно брав участь адмірал Соколов.
Коли було знято відео, невідомо.

Новий міністр оборони України Рустем Умеров заявив у вівторок в інтерв'ю Крістіан Аманпур з CNN, що якщо Соколов помер, «це хороша новина для всіх».

В ексклюзивному інтерв'ю з Києва він не підтвердив і не спростував факт загибелі Соколова під час удару.

«Він (Соколов) перебуває на наших тимчасово окупованих територіях… його там взагалі не повинно бути. Отже, якщо він мертвий, це хороша новина для всіх, що ми продовжуємо деокупацію нашої території», — сказав Умеров CNN.

На брифінгу у Білому домі речниця адміністрації сказала у вівторок, що їй відомо про відео, опубліковане в Росії, але ще зарано щось коментувати.
«Ми бачили звіти і, звичайно, ми знаємо про відео. Зараз мені просто нема чого підтверджувати», – відповіла Карін Жан-П'єр у відповідь на запитання журналістів.
Колишній радник Пентагону, співзасновник організації Silverado Policy Accelerator Дмітрі Альперович каже, що
розвідки США та Великобританії не підтвердили твердження українських спецслужб про вбивство Соколова. На його думку, вони мали б мати засоби електронного стеження, що «підтверджує вбивство такого високопоставленого офіцера».
При цьому він додає, що незалежно від того, чи Соколов загинув при українському ударі по штабу ЧФ РФ, розмова про нього відвертає увагу від українського успіху.
Як повідомляв Голос Америки раніше, британська розвідка вважає, що, що серія ударів, яких українські сили завдали по окупованому Севастополю, значно зменшить можливості російського флоту блокувати українські порти і патрулювати ширшу акваторію Чорного моря.

Критика українського контрнаступу – непрофесійні і марні заяви. Генерал Годжес про багатоскладовість операцій ЗСУ

Pentagon Hodges

Тим, хто "за 8000 км" критикує, як хтось інший заходить на мінні поля і окопи та розміновує їх, повинно бути соромно самим за себе. Так тезу висловив колишній командувач Сухопутних сил НАТО в Європі, генерал США у відставці Бен Годжес під час дискусії у Вашингтоні “Перемога України: блимає жовтий сигнал?”.

Годжес відповідав на запитання Роберта Макконнелла, співзасновника Фундації США-Україна стосовно критичних зауважень на адресу дій української армії у війні.

“Це непрофесійні та марні заяви”, – сказав Бен Годжес.

Генерал нагадав, що українцям доводиться боротися без підтримки авіації, без якої США, Велика Британія чи Німеччина ніколи не посилала б своїх солдатів у бойові дії. Голос Америки також писав раніше про дискусію між експертами, які заявили, що якби наступ в Україні вела американська армія, вона би спиралася на підтримку авіації, яка б розбила укріплення противника ще задовго перед тим, як відправили б піхоту.

“Контрнаступ – це не лише те, що ми бачимо на полі бою”, – наголосив Годжес. За його словами, ЗСУ проводять багатоскладові комплексні операції, включно з роботою спецпризначенців, атаками дронів, кібер боротьбою, виведенням з ладу російських радарів та ППО та іншим.

Також, за словами Годжеса, вражаючою є робота українських військових щодо Чорноморського флоту, яка створює величезний тиск на російський генштаб.

Раніше в ексклюзивному інтерв'ю Голосу Америки Бен Годжес також заявив, що за умов відсутності підтримки з повітря критика українського контранаступну є невиправданою. “На жаль, українці й надалі зазнають великих втрат, тому що ми, Захід, не надали їм необхідних можливостей. І я говорю саме про високоточну зброю великої дальності”, – сказав Годжес.

Генератори, павербанки та газові пальники – як українці готуються до другої зими в умовах війни. Відео

Консервація в промислових масштабах, генератори, павербанки та газові пальники – українці готуються до другої зими в умовах війни. Люди налаштовуються на найскладніший сценарій, коли Росія знову атакуватиме енергетичну інфраструктуру і будуть перебої з електропостачанням.

Чи вплинуть реформи в Україні на допомогу від США – Білий дім пояснює. Відео

Чи вплинуть реформи в Україні на допомогу від США – Білий дім пояснює. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:40 0:00

США запропонували Україні перелік пріоритетних реформ для обговорення на Багатосторонній координаційній платформі донорів для України. Що означає цей лист для України у контексті подальшої військової підтримки від США – у Білому Домі пояснили на запит Голосу Америки Українською.

"Не маємо права на помилку". Костін про роботу українських прокурорів з розслідування воєнних злочинів РФ

Журналіст фотографує місце масового поховання після звільнення Бучі від російських військ, 3 квітня 2022. AP Photo/Rodrigo Abd

Українська правоохоронна система має розслідувати безпрецедентну кількість воєнних злочинів РФ в Україні, однак попри навантаження прокурори повинні дотримуватись найвищих міжнародних стандартів, щоб притягнути винних до відповідальності.

Так в інтерв'ю Українській службі Голосу Америки генпрокурор України Андрій Костін прокоментував звіт Української гельсінської спілки на основі анонімного опитування українських правоохоронців. Звіт виявив, що їм бракує навичок для розслідування воєнних злочинів: у половині справ про воєнні злочини не ведеться досудове розслідування, а також представники Нацполіції та Офісу генпрокурора в анонімному опитуванні скаржилися на велике навантаження та брак знань і ресурсів поміж інших чинників, які ускладнюють розслідування.

У відповідь Костін пояснив, що "ця величезна кількість (злочинів), звісно, потребує розслідування та притягнення до відповідальності. І ми маємо зробити це належним чином, тому що стандарт доказів дуже важливий.... ніхто не знає, коли збирає докази щодо щойно вчиненого злочину, чи цю справу передадуть до МКС".

Він підкреслив, що українська сторона у співпраці з МКС та іншими партнерами, окрім пріоритетних напрямків - злочинів агресії, геноциду, вбивств і катувань мирного населення, примусового вивезення українських дітей, також вперше розслідує екологічні чи кіберзлочини як воєнні злочини. "Створюючи нові практики, нам треба бути впевненими, що результати наших розслідувань заслуговуватимуть довіри на міжнародному рівні та будуть сприйняті міжнародним товариством як справжнє справедливе правосуддя. Це наша головна відмінність від держави-агресора", - додав він.

"Одним з елементів стратегії також є поєднання справ. Тому, коли ми розуміємо, наприклад, що кілька ракетних і безпілотних атак були здійснені, наприклад, одним підрозділом російської армії, ми можемо спробувати об’єднати ці випадки в один великий, тому що у цьому випадку нам буде легше встановити ланцюжок командування", - пояснив високопосадовець.

За словами генпрокурора, Київ співпрацює із міжнародними інституціями, а також із Міністерством юстиції США та Федеральним бюро розслідувань "не тільки з точки зору співпраці в конкретних справах, а й для нарощування потенціалу, також навчання наших прокурорів і слідчих, тому що ми підходимо до нових шляхів, і ми не маємо права на помилку".

Росія не визнає причетність до злочинів проти мирного населення попри наявність численних доказів і свідчень.

Більше

XS
SM
MD
LG