Спеціальні потреби

У Китаї поширюються протести тибетських студентів


Протест тибетських студентів
Протест тибетських студентів

Базована в Лондоні організація тибетських активістів заявила, що в Китаї поширюються протести тибетських активістів, занепокоєних з приводу планів пекінського уряду обмежити використання тибетської мови у школах.

Організація Вільний Тибет заявила, що протести розпочалися у вівторок походом багатьох тисяч студентів в містечку Тонрень у західній провінції Цінхай. Протягом наступних днів протести поширились на сусідні містечка.

Очевидці кажуть, що в п’ятницю тисячі студентів протестували в Університеті Мінзу, який спеціалізується у навчанні студентів з етнічних меншин.

Минулого місяця орган Компартії посилався на партійного керівника провінції Цінхай, який підтримав пропозицію про використання спільної мови у школах.

Газета посилалася також на офіційних осіб, які казали, що плани зробити китайську мову «головним засобом навчання», про які повідомлено минулого місяця, студенти, мабуть, не так зрозуміли.

Офіційні особи заявили, що навчання китайською мовою популярне у більшості регіонів, у яких проживають національні меншини, тому що це помагає студентам в інтеграції у суспільство.

XS
SM
MD
LG