Спеціальні потреби

КНР засуджує підтримку лауреата Нобелівської премії миру


КНР засуджує підтримку лауреата Нобелівської премії миру
КНР засуджує підтримку лауреата Нобелівської премії миру

Китай заявив, що присудження Нобелівської премії миру ув’язненому на 11 років китайському інакодумцеві Лю Сяобо рівноцінне до заохочування злочинства в країні.

Таку заяву зробив речник Міністерства закордонних справ КНР. Вона є однією з серії найостанніших заяв, що виявляють незадоволення китайського уряду нагородженням премією миру активіста продемократичного руху, засудженого за «підривну діяльність».

Кілька країн звернулись до Китаю із закликом звільнити Лю Сяобо, зокрема, прем’єр-міністр Японії Наото Кан. Він сказав, що було б «бажаним», щоб лауреата Нобелівської премії миру, який відбуває 11 років ув’язнення, відпустили на волю.

Втім офіційний Пекін, за всіма ознаками, не налаштований на компроміс. За словами речника Міністерства закордонних справ КНР, присудження нагороди Лю Сяобо – це спроба порушити національний суверенітет країни.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG