Спеціальні потреби

У Чилі встановлено контакт із 33 гірниками, які опинилися в обваленій шахті


У Чилі вдалося становити контакт із 33 гірниками, заблокованиними глибоко під землею породами, внаслідок завалів, де вони перебувають вже понад два тижні. Гірники передали повідомлення, що вони живі. Рятувальні роботи для звільнення їх із пастки, як передбачають, можуть тривати до чотирьох місяців.

Президент Члі Себастьян Пінера сказав, що рятувальники пробурили отвір глибиною у 700 метрів в одну із шахт у сподіванні, що гірники можливо могли там врятуватись. Витягнувши бурильний апарат вони побачили причеплену записку з повідомленням, що вони живі. Президент показав цю записку від гірників перед телекамерою. Несподіване повідомлення викликало надзвичайну радість, зокрема поміж рідних.

Гірники мають дуже обмежені запаси. Рятувальники планують спустити в шахту харчі і необхідне обладнання для підтримки з ними зв’язку, а також інші речі, які допомогли б їм вижити до часу підняття на поверхню.

Гірники потрапили в пастку 5 серпня в результаті обвалу на шахті для добування золота і міді поблизу міста Копьяпо, на відстані приблизно 700 кілометрів від столичного Сантьяго.

XS
SM
MD
LG