Спеціальні потреби

У Чилі встановлено контакт із 33 гірниками, які опинилися в обваленій шахті


У Чилі вдалося становити контакт із 33 гірниками, заблокованиними глибоко під землею породами, внаслідок завалів, де вони перебувають вже понад два тижні. Гірники передали повідомлення, що вони живі. Рятувальні роботи для звільнення їх із пастки, як передбачають, можуть тривати до чотирьох місяців.

Президент Члі Себастьян Пінера сказав, що рятувальники пробурили отвір глибиною у 700 метрів в одну із шахт у сподіванні, що гірники можливо могли там врятуватись. Витягнувши бурильний апарат вони побачили причеплену записку з повідомленням, що вони живі. Президент показав цю записку від гірників перед телекамерою. Несподіване повідомлення викликало надзвичайну радість, зокрема поміж рідних.

Гірники мають дуже обмежені запаси. Рятувальники планують спустити в шахту харчі і необхідне обладнання для підтримки з ними зв’язку, а також інші речі, які допомогли б їм вижити до часу підняття на поверхню.

Гірники потрапили в пастку 5 серпня в результаті обвалу на шахті для добування золота і міді поблизу міста Копьяпо, на відстані приблизно 700 кілометрів від столичного Сантьяго.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG