Спеціальні потреби

Новому Шевроле Вольт поставили ціну – 41000 доларів


Компанія Дженерал Моторс оголосила ціну автомобіля, на який покладає надії повернути собі позиції світового лідера автобудівництва. Шевроле Вольт, перша машина масового виробництва, яка поєднує електродвигун та двигун внутрішнього згоряння. Базова ціна нової моделі – 41000 доларів США.

Авто здатне проїхати на одному електрозаряді 64 кілометри, що для багатьох людей більше, ніж достатньо, аби дістатися на роботу і додому.

Продавці машин у деяких частинах країни почали приймати замовлення на Вольт. Ціна доволі висока, але американцям, які куплять Вольт, уряд пропонує її покупцям досить щедрі податкові пільги, відповідно до програми позбавлення країни від нафтової залежності.

Від гібридної технології Вольт відрізняється тим, що його батарею можна заряджати від звичайної розетки, і машина здатна їхати виключно на електроенергії. Після перших 64 кілометрів, у разі потреби, у дію вступає звичайний бензиновий двигун.

Як каже виконавчий директор відділу електричних та гібрідних технологій Дженерал Моторс Ларрі Нітц, «ми позбавляємо американців від нафтової залежності, та і не лише американців, а покупця у будь який частині світу. І це дуже важливо».

Однак, Вольт не перша електромашина масового виробництва. У 90-х роках Дженерал Моторс запустила у виробництво EV-1. Однак, через недосконалість технологій виготовлення батареї, компанія припинила випуск цих електромобілів. Батарея для Вольта втричі легша за ту, яку мав EV-1.

У лабораторії батарею перевіряють на випадок екстремального водіння, різких зупинок чи поганої погоди. Інженери обіцяють, що батарея матиме довгий термін експлуатації – до десяти років.

Однак, критики вважають, що ціна на Вольт, навіть після податкових пільг, зводить нанівець заощадження на бензині. Певні експерти також вказують на тісний салон, розмір якого зменшений через велику батареєю.

Але в самій компанії сподіваються, що Вольт забезпечить Дженерал Моторс успішне майбутнє. Сподіваються на це і тисячі працівників компанії.

«Це наш порятунок, який забезпечує нас роботою», – підкреслює робітник Дженерал Моторс Ед Лабланк.

Дженерал Моторс інвестувала понад 700 мільйонів доларів у Шевроле Вольт і сподівається повернути вкладені гроші за кілька років.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG