Спеціальні потреби

Дії Росії спонукали сенаторів США взятися за «закон про чесну рекламу» в соцмережах


Еймі Клобучар і Марк Ворнер закликають поширити на соціальні мережі правила розкриття інформації про рекламодавців, що тепер стосуються тільки телебачення і радіоПісля появи інформації, пов'язаної з російським втручанням в хід виборів в США, сенатори-демократи Еймі Клобучар і Марк Ворнер планують представити в четвер законопроект, спрямований на запобігання іноземного втручання на виборах за допомогою підвищення прозорості реклами в Інтернеті.

Новий законопроект, який отримав назву «Закон про чесну рекламу», поширює на політичну рекламу в соціальних мережах закони про прозорість і розкриття інформації, що стосуються реклами на телебаченні і радіо.

Сенатор Джон Маккейн, який допомагав в розробці законопроекту, став першим республіканцем, який погодилася виступити співініціатором законодавства.

В опублікованому прес-релізі Ворнер і Клобучар заявили, що відсутність законів про розкриття інформації про рекламу в соціальних мережах стала однією з причин, чому російські суб'єкти, можливо, скористалися цими платформами.

«Росія намагалася вплинути на президентські вибори 2016 року, закуповуючи і розміщуючи політичну рекламу на таких платформах, як Facebook, Twitter і Google, - йдеться в заяві сенаторів. - Зміст і замовники цих рекламних оголошень залишаються загадковими для публіки через застарілі закони, які не встигають за розвитком технологій».

Після того, як Facebook повідомив, що пов'язана з Кремлем організація закупила рекламу на 100 тисяч доларів, яка розміщувалася приблизно в той же час, коли в США йшла передвиборча кампанія, Ворнер і Клобучар висунули ідею внесення змін до правил Федеральної виборчої комісії, що зобов'язують такі соціальні мережі, як Facebook і Twitter, розкривати інформацію про замовників політичної реклами на своїх платформах.

Згідно з проектом листа, поширеного сенаторами серед інших законодавців в пошуках підтримки законопроекту, цифрові платформи, мають більш одного мільйона користувачів, повинні «підтримувати публічне досьє з усіма передвиборчими повідомленнями, закупленими фізичною особою або організацією, які витратили в цілому більше 10 тисяч доларів на політичні рекламні оголошення в Інтернеті».

Мовні, кабельні та супутникові провайдери також мають вжити додаткових заходів для запобігання потенційного використання їх платформ іноземними суб'єктами для впливу на вибори.

«Закон про чесну рекламу не дозволить іноземним суб'єктам впливати на наші вибори шляхом поширення правил, які діють щодо телебачення, радіо і супутникових каналів, на політичну рекламу, що розміщується в Інтернеті», - відзначили сенатори.

Провідний демократ в комітеті Сенату з розвідки, Ворнер був одним з найактивніших законодавців у Конгресі, які виступали з питання ймовірного російського втручання на виборах.

На додаток до запропонованого законопроекту демократ Ворнер наполягає на тому, щоб такі технологічні компанії, як Facebook, Twitter і Google, надали Конгресу і громадськості більше деталей про масштаби російського впливу з використанням їх платформ.

На прес-конференції раніше в цьому місяці Ворнер заявив, що хоче, щоб американці, які бачать рекламу, «знали, що джерело цієї реклами було створене іноземними суб'єктами».

Планується, що представники технологічних компаній дадуть свідчення про таке втручання на слуханнях в комітетах Палати представників і Сенату з розвідки 1 листопада.

Ворнер і голова комітету Сенату з розвідки республіканець Ричард Берр заявили, що вони очікують, що Росія спробує вплинути на проміжні вибори в США в 2018 році.

Facebook «готовий працювати з законодавцями і вивчити будь-які розсудливі законодавчі пропозиції», заявив представник компанії.

Представник Twitter повідомив, що компанія розраховує на «співпрацю з Конгресом і [Федеральною виборчою комісією] з цих питань».

Представники Google не відповіли на прохання про коментар.

Дивіться також: Названі найнебезпечніші мегаполіси для жінок

Названі найнебезпечніші мегаполіси для жінок. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:53 0:00

Відео - найголовніше

Антитерористична операція у Нагірному Карабасі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:31 0:00
XS
SM
MD
LG