Спеціальні потреби

«Цифрова армія Трампа» - Vox про можливий зв'язок Трампа та Росії


Постійний комітет Палати представників США з розвідки вивчає діяльність компанії з аналізу даних Cambridge Analytica в рамках розслідування можливої змови передвиборчої кампанії Трампа з Росією під час передвиборчої кампанії 2016 року, повідомляє видання Vox з посиланням на The Daily Beast.

Слідчі Конгресу вважають, що російські хакери могли отримувати допомогу в поширенні «несправжніх новин» та іншої дезінформації, пише Vox. Саме тому в центрі уваги опинилась Cambridge Analytica, яку найняла за рекомендацією Джареда Кушнера та голови передвиборчої кампанії Трампа Стіва Беннона, передвиборча кампанія Трампа в червні 2016 року.

Cambridge Analytica займається «психографікою», використовуючи Інтернет-дані для створення психологічних портретів виборців. Цю інформацію потім використовують для створення спеціально розрахованих на виборців повідомлень.

«Цифрова операція Трампа була шокуюче ефективною», зазначає​ Семюель Вулі, голова проекту цифрової пропаганди Оксфордського інституту з Інтернету.

Якщо ви використовуєте соціальні медіа в Інтернеті, ви залишаєте цифрові сліди, зазначає Vox. Всі ці дані можна збирати та аналізувати. Cambridge Analytica заявляє, що має 4-5 тисяч елементів даних на кожного дорослого американця. Ці дані використовують для визначення особистості та того хто більш імовірно відгукнеться на той чи інший емоційний посил.

«Я називаю це емоційний повідець», - говорить Вулі.

Cambridge Analytica підтвердила виданню, що компанія співпрацює з розслідуванням російського втручання, однак заперечила будь-які порушення.

Зараз немає доказів, які б пов’язали Cambridge Analytica, передвиборчу кампанію Трампа та російські намагання вплинути на вибори в США, зазначає видання.

Якщо змова існувала, вона теоретично могла відбутись без залучення Cambridge Analytica, однак, це було б дивним, оскільки цю компанію найняли спеціально для роботи з виборцями.

Дивіться також: Данилюк в Вашингтоні: Київ та МВФ просунулися в переговорах щодо нової формули ціни на газ в Україні

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG